INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ARSENAL - LIVERPOOL

VIDEO + FOTO S-a terminat Arsenal - Liverpool, cel mai spectaculos meci al actualei ediţii de Premier League

Articol de GSP - Publicat vineri, 22 decembrie 2017 18:20

Arsenal şi Liverpool au remizat în prologul etapei cu numărul 19 din Premier League, scor 3-3, într-unul dintre cele mai spectaculoase meciuri ale acestui sezon.

Prima repriză a fost una câştigat categoric de elevii lui Klopp, Arsenal fiind incapabilă să pună în pericol poarta apărată de Mignolet.

Partea secundă a început tot cu Liverpool al cârma jocului, Salah majorând diferenţa în minutul 52. Au urmat 5 minute sclipitoare ale tunarilor. Sanchez, Xhaka cu un şut de la mare distanţă şi Ozil au întors rezultatul.

Ultimul cuvânt la avut Firmino, care a închis tabela la 3-3 în minutul 72.

Liverpool îşi păstrează poziţia a 4-a în Premier League, acumulând 35 de puncte, cu unul mai mult decât adversara din această seară.

Arsenal - Liverpool 3-3
Au marcat: Sanchez '52, Xhaka '56, ozil '58 / COUTINHO '26, Salah '52, Firmino '71  - VIDEO

ECHIPELE DE START

Arsenal: Cech - Bellerin, Koscienly, Mustafi, Maitland-Niles - Xhaka, Wilshere - Iwobi, Ozil, Alexis - Lacazette

Liverpool: Mignolet - Gomez, Klavan, Lovren, Robertson - Henderson, Can - Coutinho, Mane, Salah - Firmino.

Flashscore

Alex Chipciu are cale liberă spre FCSB! » Curățenie totală la U Cluj: „Trebuie să lupte, nu să stea la căldurică!”
Corvinul a făcut primul transfer al verii! » Fotbalistul cu care hunedorenii vor ataca preliminariile europene
Liga 2
Doliu în handbalul românesc. S-a stins din viață dublul campion mondial Ștefan Birtalan
Handbal

La fel ca Ionel Ganea! Un nou fotbalist de legendă a reacționat dur după ce nu a fost invitat la meciul de adio: „Eu am construit această Generație de Aur! ”

O imagine postată de Jose Mourinho din vestiarul Arenei Naționale a devenit virală în Italia: „Unicul pe care îl iubesc”