INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  AMICAL

VIDEO Raţ, gol şi eliminare în amicalul Şahtior - Al Hilal 3-2. Wesley a punctat şi el

Articol de GSP - Publicat sambata, 19 ianuarie 2013 00:00 / Actualizat sambata, 19 ianuarie 2013 17:29

Internaţionalul român Răzvan Raţ a înscris pentru Şahtior în amicalul de azi cu Al Hilal (66 VIDEO), scor final 3-2, dar a fost şi eliminat, în minutul 77.

Scorul a fost deschis de Mkhitaryan, min 20 (VIDEO), iar Yoo Byung-Soo a egalat  în minutul 38 (VIDEO). Răzvan Raţ a adus echipa lui Mircea Lucescu în avantaj (VIDEO), urmat de Taison, care a marcat primul său gol pentru Şahtior (VIDEO). Fostul atacant al Vasluiului, brazilianul Wesley, a redus din diferenţă din penalty, stabilind scorul final, 3-2 (VIDEO).