Lovit ca de tren! Pulisic a sărbătorit calificarea în „optimi” la spital: „Voi fi bine, nu vă faceți griji”

Pulisic, lovit ca de tren în SUA-Iran, 1-0. Foto: Imago Images

Articol de - Publicat miercuri, 30 noiembrie 2022 12:08 / Actualizat miercuri, 30 noiembrie 2022 12:12

Christian Pulisic (24 de ani) a înscris golul victoriei pentru SUA cu Iran, scor 1-0, dar în același timp s-a și ciocnit violent cu portarul advers, astfel că la pauză a trebuit să fie dus la spital.

Reprezentativa SUA s-a calificat în „optimi”, unde-o așteaptă Olanda. Însă americanii au avut emoții pentru cel mai bun jucător al lor de până acum.

Fostul „decar” al naționalei, mărturie incredibilă la GSP Live: „Mi s-au făcut perfuzii și în România. Metoda era interzisă”
GSP LIVE

Pulisic a sărbătorit calificarea în „optimi” la spital

Christian Pulisic a înscris golul victoriei yankeilor, în duelul de "a fi sau a nu fi" cu marea rivală Iran (1-0), numai că, intrând efectiv cu mingea în poartă, s-a ciocnit și cu portarul Beiranvand.

Goalkeeperul l-a lovit cu genunchiul stâng în abdomen și în zona pelvisului, iar durerile au fost atât de mari încât nici n-a putut sărbători reușita, intrând imediat pe mâinile medicilor.

3 calificări în „optimi”au reușit americanii în 4 prezențe la un turneu final de CM

Pulisic: „Sâmbătă voi fi bine, nu vă faceți griji”

La pauză a fost transportat la spital, unde a și rămas mai multe ore. Diagnosticul: contuzie pelviană.

Între timp, Pulisici a revenit în cantonamentul naționalei, nu înainte de a posta fotografii de pe un pat de spital, însoțite de un mesaj foarte limpede: „Sunt al naibii de mândru de băieți. Sâmbătă voi fi bine, nu vă faceți griji”.

Despre Pulisic, doar atât. E minutat să vezi că unul dintre cei mai buni jucători ai tăi e și unul dintre aceia care trag din greu pe teren.

- Gregg Berhalter, selecționer SUA

VIDEO. Spectacolul organizat pe stadion înainte de SUA - Iran

Mai multe știri despre Campionatul Mondial:

Selecționerul Statelor Unite a oferit declarația serii după victoria contra Iranului

„Lampard” Popescu, primul plecat de la FCSB? » Până să vină oferta lui Becali, a bătut deja palma cu alt club din Superligă: „Suntem încântați, e un campion”

L-a disperat pe Hagi: „Ne despărțim, nu se mai poate! La câți bani îi dăm, trebuia să fie star”