INTERNATIONAL  »  CM 2018  »  FRANȚA - ARGENTINA 4-3

Cu cine a făcut schimb de tricouri Antoine Griezmann după Franța - Argentina, 4-3

Articol de GSP - Publicat sambata, 30 iunie 2018 19:36

Antoine Griezmann (27 de ani) a vorbit despre calificarea Franței în sferturile de finală ale CM și a dezvăluit cu cine intenționa să facă schimb de tricouri la finalul victoriei cu Argentina, scor 4-3.

• Sfertul de finală Uruguay - Franța se va juca vineri, 6 iulie, ora 17:00

"Un meci nebun. Știam că trebuie să ne apărăm bine, pentru că am jucat contra celui mai bun fotbalist ofensiv din lume (n.r. Messi). Am așteptat să avem ocazii, mai ales pe contraatac.

Au fost momente în care argentinienii au fost superiori, dar și noi am avut astfel de momente. La final am fost mai eficienți ca ei. Acum trebuie să ne odihnim pentru meciul din sferturi", a declarat Griezmann la finalul meciului care le-a asigurat calificarea în sferturile CM.

"Acum mă duc la vestiare, vreau să fac schimb de tricouri cu prietenul meu Kun Aguero"
Antoine Griezmann, la interviurile de după meci

Intră pe Mondial2018.GSP.ro - meciuri LIVE, program complet, infografii și statistici real-time - totul AICI!

• Columbia - Anglia, 3 iulie, ora 21:00, Moscova

Duminică, 5 finale pentru salvare! Dinamo și FCU Craiova sunt la mila rezultatelor » Toate CALCULELE în dreptul fiecărei echipe

„Vă spun în premieră, la Dinamo a fost o tentativă de puci în vestiar!” » Omul care l-a adus pe Kopic a dat tot din casă