INTERNATIONAL  »  CM 2018  »  TUNISIA - ANGLIA

FOTO Scandal la Anglia - Tunisia » Două penalty-uri refuzate englezilor!

Articol de GSP - Publicat luni, 18 iunie 2018 22:28

Naționala Angliei putea primi două lovituri de pedeapsă în meciul din Grupa G de la Campionatul Mondial din Rusia cu reprezentativa Tunisiei. Englezii s-au impus până la urmă cu 2-1.

Primul penalty neacordat de arbitrul Wilmar Roldan, din Columbia, a fost în minutul 38, când Harry Kane a fost luat în brațe de un adversar și doborât.

A doua oară, centralul n-a văzut când Kane a fost tras evident în careu, în minutul 51, și a lăsat jocul să continue.

În niciuna dintre aceste situații "centralul" n-a cerut intervenția VAR. Ambele au avut loc la scorul de 1-1.

În schimb, Tunisia a primit ușor o lovitură de pedeapsă în minutul 35, când un tunisian a intrat cu capul în cotul lui Walker.

Din Grupa G mai fac parte Belgia și Panama, iar meciul direct dintre cele două s-a terminat 3-0. Detalii AICI!

CLASAMENTUL GRUPEI G
1. BELGIA 3p
2. ANGLIA 3p
3. TUNISIA 0p
4. PANAMA  0p

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”