INTERNATIONAL  »  CM 2018  »  URUGUAY - PORTUGALIA

Articol de GSP - Publicat sambata, 30 iunie 2018 22:50

Edinson Cavani este eroul Uruguayului din meciul cu Portugalia. Atacantul de la PSG a marcat de două ori în poarta lusitanilor, în victoria echipei sale cu optimile de finală ale Cupei Mondiale, scor 2-1.

• Sfertul de finală Uruguay - Franța se va juca vineri, 6 iulie, ora 17:00

A făcut-o în minutele 7 și 62, însă când mai erau mai puțin de 20 de minute până la final s-a accidentat și nu a mai putut continua meciul.

A simțit anumite dureri musculare și a refuzat să mai riște, având în gând probabil următorul meci al echipei sale, cu Franța, din sferturile de finală. A fost schimbat imediat cu Stuani.

Totuși, pentru a grăbi ieșirea de pe gazon a atacantului uruguayan, dar și pentru a-l ajuta, văzându-l că suferă, Cristiano Ronaldo l-a ajutat pe Cavani, iar imaginile cu cei doi au ajuns rapid virale.

"Voia să se asigure că iese de pe teren și nu dă și al treilea gol", "Edi, stai să te ajut, să nu cumva să mai dai vreun gol... aaaa, adică să nu te accidentezi mai rău", "E clar că e o mișcare de PR, nici nu voia să-l ajute, toată lumea știe că Ronaldo n-are suflet", au glumit microbiștii pe Twitter.