Redacția GSP și echipa de investigații te invită să sprijini jurnalismul apăsând butonul DA!

Publicitatea pe net este vitală ca să putem produce în continuare investigațiile, știrile despre sport și faptele pe care le regăsești zilnic aici. Așa că avem nevoie de acceptul tău ca să-ți oferim, în continuare, jurnalism independent, în timp real și verificat.

Redacția GSP și partenerii noștri utilizează tehnologii precum cookies, profilare și prelucrare automata a datelor, pentru a personaliza către tine articolele și reclamele. Prin acceptarea cookie-urilor, ne ajuți să utilizam această tehnologie pe site și să ne finanțăm ziariștii. Ai posibilitatea să iei oricând altă decizie, printr-o simplă revenire pe site. Pentru detalii, te rugăm să citești Documentul de informare a utilizatorilor despre prezenta cookie-urilor pe site și Termenii de utilizare.

DA, AM ÎNȚELES


CM 2018    •   CM DIN RUSIA

Totul despre Mondialul din Rusia » Cronici, rezultate, programul fazelor eliminatorii

Duminica, 08 Iulie

Este în derulare cel mai așteptat eveniment al anului: Campionatul Mondial de fotbal din Rusia. GSP.ro vă ține la curent cu toate detaliile despre turneul final!



Iată grupele, loturile, programul integral al turneului final și rezultatele: 

Grupa A

Egypt Egipt
Russia Rusia
Saudi Arabia Arabia Saudită
Uruguay Uruguay

calendar 14.06
calendar Rusia - Arabia Saudită 5-0 (Detalii AICI)

calendar15.06 
calendar Egipt - Uruguay 0-1 (Detalii AICI)

calendar19.06
calendar Rusia - Egipt 2-1 (Detalii AICI)

calendar20.06
calendar Uruguay - Arabia Saudită 1-0 (Detalii AICI)

calendar25.06
calendar Arabia Saudită - Egipt 2-1 (Detalii AICI)
calendar Uruguay - Rusia 3-0 (Detalii AICI)

Clasament final: 1. Uruguay 9p / 2. Rusia 6p / 3. Arabia Saudită 3p / 4. Egipt 0p

Rusia: Igor Akinfeev, Vladimir Gabulov, Andrey Lunev; Sergei Ignashevich, Mario Fernandes, Vladimir Granat, Fyodor Kudryashov, Andrei Semyonov, Igor Smolnikov, Ilya Kutepov, Aleksandr Yerokhin, Yuri Zhirkov, Daler Kuzyaev, Aleksandr Golovin, Alan Dzagoev, Roman Zobnin, Aleksandr Samedov, Yuri Gazinsky, Anton Miranchuk, Denis Cheryshev, Artyom Dzyuba, Aleksei Miranchuk, Fyodor Smolov. Selecționer: Stanislav Cherchesov

Arabia Saudită: Mohammed Al-Owais, Yasser Al-Musailem, Abdullah Al-Mayuf; Mansoor Al-Harbi, Yasser Al-Shahrani, Mohammed Al-Burayk, Motaz Hawsawi, Osama Hawsawi, Ali Al-Bulaihi, Omar Othman; Abdullah Alkhaibari, Abdulmalek Alkhaibri, Abdullah Otayf, Taiseer Al-Jassam, Hussain Al-Moqahwi, Salman Al-Faraj, Mohamed Kanno, Hatan Bahbir, Salem Al-Dawsari, Yahia Al-Shehri; Fahad Al-Muwallad, Mohammad Al-Sahlawi, Muhannad Assiri. Selecționer: Juan Antonio Pizzi

Egipt: Essam El Hadary, Mohamed El-Shennawy, Sherif Ekramy; Ahmed Fathi, Abdallah Said, Saad Samir, Ayman Ashraf, Mohamed Abdel-Shafy, Ahmed Hegazi, Ali Gabr, Ahmed Elmohamady, Omar Gaber; Tarek Hamed, Mahmoud Shikabala, Sam Morsy, Mohamed Elneny, Mahmoud Kahraba, Ramadan Sobhi, Mahmoud Hassan "Trezeguet", Amr Warda; Marwan Mohsen, Mohamed Salah, Mahmoud Elwensh. Selecționer: Héctor Cúper

Uruguay: Fernando Muslera, Martin Silva, Martin Campana, Diego Godin, Sebastian Coates, Jose Maria Gimenez, Maximiliano Pereira, Gaston Silva, Martin Caceres, Guillermo Varela, Nahitan Nandez, Lucas Torreira, Matias Vecino, Rodrigo Bentancur, Carlos Sanchez, Giorgian De Arrascaeta, Diego Laxalt, Cristian Rodriguez, Jonathan Urretaviscaya, Cristhian Stuani, Maximiliano Gomez, Edinson Cavani, Luis Suarez. Selecționer: Óscar Tabárez

Grupa B

Iran Iran
Turkey Maroc
Portugal Portugalia
Spain Spania

calendar15.06
calendar Maroc - Iran 0-1 (Detalii AICI)
calendar Portugalia - Spania 3-3 (Detalii AICI)

calendar20.06
calendar Portugalia - Maroc 1-0 (Detalii AICI)
calendar Iran - Spania 0-1 (Detalii AICI)

calendar25.06
calendar Iran - Portugalia 1-1 (Detalii AICI)
calendar Spania - Maroc 2-2 (Detalii AICI)

Clasament final: 1. Spania 5p / 2. Portugalia 5p / 3. Iran 4p / 4. Maroc 1p

Portugalia: Anthony Lopes, Beto, Rui Patricio, Bruno Alves, Cedric Soares, Jose Fonte, Mario Rui, Pepe, Raphael Guerreiro, Ricardo Pereira, Ruben Dias, Adrien Silva, Bruno Fernandes, Joao Mario, Joao Moutinho, Manuel Fernandes, William Carvalho, Andre Silva, Bernardo Silva, Cristiano Ronaldo, Gelson Martins, Goncalo Guedes, Ricardo Quaresma. Selecționer: Fernando Santos

Spania: David de Gea, Pepe Reina, Kepa Arrizabalaga; Dani Carvajal, Alvaro Odriozola, Gerard Pique, Sergio Ramos, Nacho, Cesar Azpilicueta, Jordi Alba, Nacho Monreal; Sergio Busquets, Saul Niquez, Koke, Thiago Alcantara, Andres Iniesta, David Silva; Isco, Marcio Asensio, Lucas Vazquez, Iago Aspas, Rodrigo, Diego Costa. Selecționer: Fernando Hierro

Maroc: Mounir El Kajoui, Yassine Bounou, Ahmad Reda Tagnaouti, Mehdi Benatia, Romain Saiss, Manuel Da Costa, Badr Benoun, Nabil Dirar, Achraf Hakimi, Hamza Mendyl; M'bark Boussoufa, Karim El Ahmadi, Youssef Ait Bennasser, Sofyan Amrabat, Younes Belhanda, Faycal Fajr, Amine Harit; Khalid Boutaib, Aziz Bouhaddouz, Ayoub El Kaabi, Nordin Amrabat, Mehdi Carcela, Hakim Ziyech. Selecționer: Hervé Renard

Iran: Alireza Beiranvand, Rashid Mazaheri, Amir Abedzadeh; Ramin Rezaeian, Mohammad Reza Khanzadeh, Morteza Pouraliganji, Pejman Montazeri, Seyed Majid Hosseini, Milad Mohammadi, Roozbeh Cheshmi; Saeid Ezatolahi, Masoud Shojaei, Saman Ghoddos, Mehdi Torabi, Ashkan Dejagah, Omid Ebrahimi, Ehsan Hajsafi, Vahid Amiri; Alireza Jahanbakhsh, Karim Ansarifard, Mahdi Taremi, Sardar Azmoun, Reza Ghoochannejhad. Selecționer: Carlos Queiroz

Grupa C

Australia Australia
Denmark Danemarca
France Franța
Peru Peru

calendar16.06
calendar Franța - Australia 2-1 (Detalii AICI)
calendar Peru - Danemarca 0-1 (Detalii AICI)

calendar21.06
calendar Danemarca - Australia 1-1 (Detalii AICI)
calendar Franța - Peru 1-0 (Detalii AICI)

calendar26.06
calendar Australia - Peru 0-2 (Detalii AICI)
calendar Danemarca - Franța 0-0 (Detalii AICI)

Clasament final: 1. Franța 7p / 2. Danemarca 5p / 3. Peru 3p / 4. Australia 1p

Franța: Alphonse Areola, Hugo Lloris, Steve Mandanda; Lucas Hernandez, Presnel Kimpembe, Benjamin Mendy, Benjamin Pavard, Adil Rami, Djibril Sidibe, Samuel Umtiti, Raphael Varane; N'Golo Kante, Blaise Matuidi, Steven N'Zonzi, Paul Pogba, Corentin Tolisso, Ousmane Dembele, Nabil Fekir; Olivier Giroud, Antoine Griezmann, Thomas Lemar, Kylian Mbappe, Florian Thauvin. Selecționer: Didier Deschamps

Australia: Brad Jones, Mat Ryan, Danny Vukovic; Aziz Behich, Milos Degenek, Matthew Jurman, James Meredith, Josh Risdon, Trent Sainsbury; Jackson Irvine, Mile Jedinak, Robbie Kruse, Massimo Luongo, Mark Milligan, Aaron Mooy, Tom Rogic; Daniel Arzani, Tim Cahill, Tomi Juric, Mathew Leckie, Andrew Nabbout, Dimitri Petratos, Jamie Maclaren. Selecționer: Bert van Marwijk

Peru: Carlos Caceda, Jose Carvallo, Pedro Gallese, Luis Advincula, Pedro Aquino, Miguel Araujo, Andre Carrillo, Wilder Cartagena, Aldo Corzo, Christian Cueva, Jefferson Farfan, Edison Flores, Paolo Hurtado, Nilson Loyola, Andy Polo, Christian Ramos, Alberto Rodriguez, Raul Ruidiaz, Anderson Santamaria, Renato Tapia, Miguel Trauco, Yoshimar Yotun, Paolo Guerrero. Selecționer: Ricardo Gareca

Danemarca: Kasper Schmeichel, Jonas Lossl, Frederik Ronow; Simon Kjaer, Andreas Christensen, Mathias Jorgensen, Jannik Vestergaard, Henrik Dalsgaard, Jens Stryger, Jonas Knudsen; William Kvist, Thomas Delaney, Lukas Lerager, Lasse Schone, Christian Eriksen, Michael Krohn-Dehli; Pione Sisto, Martin Braithwaite, Andreas Cornelius, Viktor Fischer, Yussuf Poulsen, Nicolai Jorgensen, Kasper Dolberg. Selecționer: Age Hareide

Grupa D

Argentina Argentina
Croatia  Croația
Iceland Islanda
Nigeria Nigeria

calendar16.06
calendar Argentina - Islanda 1-1 (Detalii AICI)
calendar Croația - Nigeria 2-0 (Detalii AICI)

calendar21.06
calendar Argentina - Croația 0-3 (Detalii AICI)

calendar22.06
calendar Nigeria - Islanda 2-0 (Detalii AICI)

calendar26.06
calendar Nigeria - Argentina 1-2 (Detalii AICI)
calendar Islanda - Croația 1-2 (Detalii AICI)

Clasament final: 1. Croația 9p / 2. Argentina 4p / 3. Nigeria 3p / 4. Islanda 1p

Argentina: Nahuel Guzmán, Willy Caballero, Franco Armani; Gabriel Mercado, Nicolas Otamendi, Federico Fazio, Nicolas Tagliafico, Marcos Rojo, Marcos Acuna, Cristian Ansaldi, Eduardo Salvio; Javier Mascherano, Angel Di Maria, Ever Banega, Lucas Biglia, Enzo Perez, Gio Lo Celso, Maximiliano Meza; Lionel Messi, Sergio Aguero, Gonzalo Higuain, Paulo Dybala, Cristian Pavon. Selecționer: Jorge Sampaoli

Islanda: Hannes Thor Halldorsson, Runar Alex Runarsson, Frederik Schram; Kari Arnason, Ari Freyr Skulason, Birkir Mar Saevarsson, Sverrir Ingi Ingason, Hordur Magnusson, Holmar Orn Eyjolfsson, Ragnar Sigurdsson; Johann Berg Gudmundsson, Birkir Bjarnason, Arnor Ingvi Traustason, Emil Hallfredsson, Gylfi Sigurdsson, Olafur Ingi Skulason, Rurik Gislason, Samuel Fridjonsson, Aron Gunnarsson; Alfred Finnbogason, Bjorn Bergmann Sigurdarson, Jon Dadi Bodvarsson, Albert Gudmundsson. Selecționer: Heimir Hallgrimsson

Croația: Danijel Subasic, Lovre Kalinic, Dominik Livakovic; Vedran Corluka, Domagoj Vida, Ivan Strinic, Dejan Lovren, Sime Vrsaljko, Josip Pivaric, Tin Jedvaj, Duje Caleta-Car; Luka Modric, Ivan Rakitic, Mateo Kovacic, Milan Badelj, Marcelo Brozovic, Filip Bradaric; Mario Mandzukic, Ivan Perisic, Nikola Kalinic, Andrej Kramaric, Marko Pjaca, Ante Rebic. Selecționer: Zlatko Dalic 

Nigeria: Ikechukwu Ezenwa, Daniel Akpeyi, Francis Uzoho; William Troost-Ekong, Leon Balogun, Kenneth Omeruo, Bryan Idowu, Chidozie Awaziem, Abdullahi Shehu, Elderson Echiejile, Tyronne Ebuehi; John Obi Mikel, Ogenyi Onazi, John Ogu, Wilfred Ndidi, Oghenekaro Etebo, Joel Obi; Odion Ighalo, Ahmed Musa, Victor Moses, Alex Iwobi, Kelechi Iheanacho, Simeon Nwankwo. Selecționer: Gernot Rohr

Grupa E

Brazil Brazilia
Costa Rica Costa Rica
SerbiaSerbia
Switzerland Elveția

calendar17.06
calendar Costa Rica - Serbia 0-1 (Detalii AICI)
calendar Brazilia - Elveția 1-1 (Detalii AICI)

calendar22.06
calendar Brazilia - Costa Rica 2-0 (Detalii AICI)
calendar Serbia - Elveția 1-2 (Detalii AICI)

calendar27.06
calendar Elveția - Costa Rica 2-2 (Detalii AICI)
calendar Serbia - Brazilia 0-2 (Detalii AICI)

Clasament final: 1. Brazilia 7p / 2. Elveția 5p / 3. Serbia 3p / 4. Costa Rica 1p

Brazilia: Alisson, Ederson, Cassio; Danilo, Fagner, Marcelo, Filipe Luis, Thiago Silva, Marquinhos, Miranda, Pedro Geromel; Casemiro, Fernandinho, Paulinho, Fred, Renato Augusto, Philippe Coutinho, Willian, Douglas Costa; Neymar, Taison, Gabriel Jesus, Roberto Firmino. Selecționer: Tite

Elveția: Roman Buerki, Yvon Mvogo, Yann Sommer; Manuel Akanji, Johan Djourou, Nico Elvedi, Michael Lang, Stephan Lichtsteiner, Jacques-Francois Moubandje, Ricardo Rodriguez, Fabian Schaer; Valon Behrami, Blerim Dzemaili, Gelson Fernandes, Remo Freuler, Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka, Steven Zuber, Denis Zakaria; Josip Drmic, Breel Embolo, Mario Gavranovic, Haris Seferovic. Selecționer: Vladimir Petkovic

Costa Rica: Keylor Navas, Patrick Pemberton, Leonel Moreira, Cristian Gamboa, Ian Smith, Ronald Matarrita, Bryan Oviedo, Oscar Duarte, Giancarlo Gonzalez, Francisco Calvo, Kendall Waston, Johnny Acosta, David Guzman, Yeltsin Tejeda, Celso Borges, Randall Azofeifa, Rodney Wallace, Bryan Ruiz, Daniel Colindres, Christian Bolanos, Johan Venegas, Joel Campbell, Marco Urena. Selecționer: Óscar Ramírez

Serbia: Vladimir Stojkovic, Predrag Rajkovic, Marko Dmitrovic, Aleksandar Kolarov, Antonio Rukavina, Milan Rodic, Branislav Ivanovic, Uros Spajic, Milos Veljkovic, Dusko Tosic, Nikola Milenkovic; Nemanja Matic, Luka Milivojevic, Marko Grujic, Dusan Tadic, Andrija Zivkovic, Filip Kostic, Nemanja Radonjic, Sergej Milinkovic-Savic, Adem Ljajic; Aleksandar Mitrovic, Aleksandar Prijovic, Luka Jovic. Selecționer: Mladen Krstajic

Grupa F

Germany Germania
Mexico Mexic
South KoreaCoreea de Sud
 Suedia

calendar17.06
calendar Germania - Mexic 0-1 (Detalii AICI)

calendar18.06
calendar Suedia - Coreea de Sud 1-0 (Detalii AICI)

calendar23.06
calendar Coreea de Sud - Mexic 1-2 (Detalii AICI)
calendar Germania - Suedia 2-1 (Detalii AICI)

calendar27.06
calendar Coreea de Sud - Germania 2-1 (Detalii AICI)
calendar Mexic - Suedia 0-3 (Detalii AICI)

Clasament final: 1. Suedia 6p / 2. Mexic 6p / 3. Coreea de Sud 3p / 4. Germania 3p

Germania: Manuel Neuer, Marc-Andre ter Stegen, Kevin Trapp; Jerome Boateng, Matthias Ginter, Jonas Hector, Mats Hummels, Joshua Kimmich, Marvin Plattenhardt, Antonio Rudiger, Niklas Sule; Julian Brandt, Julian Draxler, Mario Gomez, Leon Goretzka, Ilkay Gundogan, Sami Khedira, Toni Kroos, Thomas Muller, Mesut Ozil, Marco Reus, Sebastian Rudy, Timo Werner. Selecționer: Joachim Löw

Mexic: Jesus Corona, Alfredo Talavera, Guillermo Ochoa; Hugo Ayala, Carlos Salcedo, Diego Reyes, Miguel Layun, Hector Moreno, Edson Alvarez; Rafael Marquez, Jonathan dos Santos, Marco Fabian, Giovani dos Santos, Hector Herrera, Andres Guardado; Raul Jimenez, Carlos Vela, Javier Hernandez, Jesus Corona, Oribe Peralta, Javier Aquino, Hirving Lozano. Selecționer: Juan Carlos Osorio

Suedia: Robin Olsen, Karl-Johan Johnsson, Kristoffer Nordfeldt, Mikael Lustig, Victor Lindelof, Andreas Granqvist, Martin Olsson, Ludwig Augustinsson, Filip Helander, Emil Krafth, Pontus Jansson, Sebastian Larsson, Albin Ekdal, Emil Forsberg, Gustav Svensson, Oscar Hiljemark, Viktor Claesson, Marcus Rohden, Jimmy Durmaz, Marcus Berg, John Guidetti, Ola Toivonen, Isaac Kiese Thelin. Selecționer: Janne Andersson

Coreea de Sud: Kim Seunggyu, Kim Jinhyeon, Cho Hyeonwoo, Kim Younggwon, Jang Hyunsoo, Jeong Seunghyeon, Yun Yeongseon, Oh Bansuk, Kim Minwoo, Park Jooho, Hong Chul, Go Yohan, Lee Yong, Ki Sungyueng, Jeong Wooyoung, Ju Sejong, Koo Jacheol, Lee Jaesung, Lee Seungwoo, Moon Sunmin, Kim Shinwook, Son Heungmin, Hwang Heechan. Selecționer: Shin Tae-yong

Grupa G

Belgium Belgia
England Anglia
Panama Panama
Tunisia Tunisia

calendar18.06
calendarBelgia - Panama 3-0 (Detalii AICI)
calendarTunisia - Anglia 1-2 (Detalii AICI)

calendar23.06
calendar Belgia - Tunisia 5-2 (Detalii AICI)

calendar24.06
calendar Anglia - Panama 6-1 (Detalii AICI)

calendar28.06

calendar Anglia - Belgia 0-1 (Detalii AICI)
calendar Panama - Tunisia 1-2 (Detalii AICI)

Clasament final: 1. Belgia 9p / 2. Anglia 6p / 3. Tunisia 3p / 4. Panama 0p

Belgia: Koen Casteels, Thibaut Courtois, Simon Mignolet; Toby Alderweireld, Dedryck Boyata, Vincent Kompany, Thomas Meunier, Thomas Vermaelen, Jan Vertonghen; Nacer Chadli, Kevin De Bruyne, Mousa Dembele, Leander Dendoncker, Marouane Fellaini, Youri Tielemans, Axel Witsel; Michy Batshuayi, Yannick Carrasco, Eden Hazard, Thorgan Hazard, Adnan Januzaj, Romelu Lukaku, Dries Mertens. Selecționer: Roberto Martínez

Panama: Jose Calderon, Jaime Penedo, Alex Rodríguez; Felipe Baloy, Harold Cummings, Eric Davis, Fidel Escobar, Adolfo Machado, Michael Murillo, Luis Ovalle, Roman Torres; Edgar Barcenas, Armando Cooper, Anibal Godoy, Gabriel Gomez, Valentin Pimentel, Alberto Quintero, Jose Luis Rodriguez; Abdiel Arroyo, Ismael Diaz, Blas Perez, Luis Tejada, Gabriel Torres. Selecționer: Hernán Darío Gómez

Tunisia: Farouk Ben Mustapha, Moez Hassen, Aymen Mathlouthi, Rami Bedoui, Yohan Benalouane, Syam Ben Youssef, Dylan Bronn, Oussama Haddadi, Ali Maaloul, Yassine Meriah, Hamdi Nagguez, Anice Badri, Mohamed Amine Ben Amor, Ghaylene Chaalali, Ahmed Khalil, Saifeddine Khaoui, Ferjani Sassi, Ellyes Skhiri, Naim Sliti, Bassem Srarfi, Fakhreddine Ben Youssef, Saber Khalifa, Wahbi Khazri. Selecționer: Nabil Maâloul

Anglia: Jack Butland, Nick Pope, Jordan Pickford; Fabian Delph, Danny Rose, Eric Dier, Kyle Walker, Kieran Trippier, Trent Alexander-Arnold, Harry Maguire, John Stones, Phil Jones, Gary Cahill; Jordan Henderson, Jesse Lingard, Ruben Loftus-Cheek, Ashley Young, Dele Alli, Raheem Sterling; Harry Kane, Jamie Vardy, Marcus Rashford, Danny Welbeck. Selecționer: Gareth Southgate 

Grupa H

Colombia Columbia
JapanJaponia
Poland Polonia
Flag of Senegal.svg Senegal

calendar19.06
calendar Columbia - Japonia 1-2 (Detalii AICI)
calendar Polonia - Senegal 1-2 (Detalii AICI)

calendar24.06
calendar Japonia - Senegal 2-2 (Detalii AICI)
calendar Polonia - Columbia 0-3 (Detalii AICI)

calendar28.06
calendar Senegal - Columbia 0-1 (Detalii AICI)
calendar Japonia - Polonia 0-1 (Detalii AICI)

Clasament final: 1. Columbia 6p / 2. Japonia 4p / 3. Senegal 4p / 4. Polonia 3p

Polonia: Bartosz Bialkowski, Lukasz Fabianski, Wojciech Szczesny; Jan Bednarek, Bartosz Bereszynski, Thiago Cionek, Kamil Glik, Artur Jedrzejczyk, Michal Pazdan, Lukasz Piszczek; Jakub Blaszczykowski, Jacek Goralski, Kamil Goricki, Grzegorz Krychowiak, Slawomir Peszko, Maciej Rybus, Piotr Zielinski, Rafal Kurzawa, Karol Linetty; Dawid Kownacki, Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Lukasz Teodorczyk. Selecționer: Adam Nawalka

Senegal: Abdoulaye Diallo, Khadim Ndiaye, Alfred Gomis, Lamine Gassama, Moussa Wague, Saliou Ciss, Youssouf Sabaly, Kalidou Kalidou, Salif Sane, Cheikhou Kouyate, Kara Mbodji, Idrisa Gana Gueye, Cheikh Ndoye, Alfred Ndiaye, Pape Alioune Ndiaye, Moussa Sow, Moussa Konate, Diafra Sakho, Sadio Mane, Ismaila Sarr, Mame Biram Diouf, Mbaye Niang, Diao Keita Balde. Selecționer: Aliou Cissé 

Columbia: David Ospina, Camilo Vargas, Jose Fernando Cuadrado; Cristian Zapata, Davinson Sanchez, Santiago Arias, Oscar Murillo, Frank Fabra, Johan Mojica, Yerry Mina; Wilmar Barrios, Carlos Sanchez, Jefferson Lerma, Jose Izquierdo, James Rodriguez, Abel Aguilar, Juan Fernando Quintero, Mateus Uribe, Juan Guillermo Cuadrado; Radamel Falcao Garcia, Miguel Borja, Carlos Bacca, Luis Fernando Muriel. Selecționer: José Pékerman

Japonia: Eiji Kawashima, Masaaki Higashiguchi, Kosuke Nakamura, Yuto Nagatomo, Tomoaki Makino, Maya Yoshida, Hiroki Sakai, Gotoku Sakai, Gen Shoji, Wataru Endo, Naomichi Ueda, Makoto Hasebe, Keisuke Honda, Takashi Inui, Shinji Kagawa, Hotaru Yamaguchi, Genki Haraguchi, Takashi Usami, Gaku Shibasaki, Ryota Oshima, Shinji Okazaki, Yuya Osako, Yoshinori Muto. Selecționer: Vahid Halilhodzic

Programul fazelor eliminatorii

Optimi de finală:

calendar30.06
calendar Franța - Argentina 4-3 Detalii AICI
calendar Uruguay - Portugalia 2-1 Detalii AICI

calendar01.07
calendar Spania - Rusia 1-1, 3-4 d.pen. Detalii AICI
calendar Croația - Danemarca 1-1, 3-2 d.pen. Detalii AICI

calendar02.07
calendar Brazilia - Mexic 2-0 Detalii AICI
calendar Belgia - Japonia 3-2 Detalii AICI

calendar03.07
calendar17:00 Suedia - Elveția 1-0 Detalii AICI
calendar21:00 Columbia - Anglia 1-1 (3-4 d.pen.) Detalii AICI

Sferturi de finală

calendar06.07
calendar Uruguay - Franța 0-2 Detalii AICI
calendar Brazilia - Belgia Detalii AICI

calendar07.07
calendar17:00 Suedia - Anglia 0-2 Detalii AICI
calendar 21:00 Rusia - Croația 2-2 (3-4 d. pen ) Detalii aici

Semifinale

calendar10.07
calendar21:00 Franța - Belgia

calendar11:07
calendar21:00 Anglia - Suedia

Finala mică

calendar14:07
calendar17:00

Finala mare

calendar15.07
calendar18:00 

calendarOrele sunt ale României.
textToate meciurile vor fi liveTEXT pe GSP și în direct la TVR.

Citește și: Un pariu pentru fiecare selecționată, puncte forte și puncte slabe și detalii despre forma naționalelor care merg la Mondial

Comentarii (20 ) Adaugă comentariu

Izabela Iuliana Nazare  •  09 Iulie 2018, 15:58

Postat de Ion-Nelu Nistor pe 08 Iulie 2018, 14:48

O spun de cateva saptamani dar nimeni nu ma crede. Finala va fi Belgia-Croatia si va castiga Belgia.

merg pe mana croatiei !

Izabela Iuliana Nazare  •  09 Iulie 2018, 15:56

Postat de Dănuț Szoloși pe 08 Iulie 2018, 17:15

STIE CAREVA CAND O SA MAI JOACA ROMANIA LA CM CHIAR DACA NU S-A CALIFICAT?

cand o sa-l gazduiasca !

Dănuț Szoloși  •  08 Iulie 2018, 17:15

STIE CAREVA CAND O SA MAI JOACA ROMANIA LA CM CHIAR DACA NU S-A CALIFICAT?

Vezi toate comentariile (20)

Comentează

Conectează-te cu facebook la contul tău sau înregistrează-te pentru a adăuga comentarii


1500 de caractere ramase