INTERNATIONAL  »  CM 2018  »  BELGIA - JAPONIA 3-2

VIDEO Contraatacul perfect! Belgienii au marcat golul victoriei cu Japonia după o acțiune de 9,35 de secunde

Articol de GSP - Publicat marti, 03 iulie 2018 11:46

Belgia s-a calificat în sferturile Campionatului Mondial, după ce a trecut de Japonia, 3-2, revenind de la 0-2.

Golul victoriei, marcat de Belgia în minutul 90+4 a venit după un contraatac perfect. Ziariștii de la Marca au calculat că golul lui Chadli a fost înscris după o acțiune de manual: 3 pase, cinci protagoniști, 7 atingeri. Totul s-a desfășurat în 9,35 de secunde.

1

"Reacția a fost magnifiă. Poate că avem nevoie de astfel de meciuri în viitor" Eden Hazard, căpitan Belgia