INTERNATIONAL  »  CM 2018  »  RUSIA - ARABIA SAUDITĂ

VIDEO + FOTO Goluri superbe marcate în meciul de deschidere de la Mondial » Un fost jucător al lui Real Madrid i-a umilit pe adversari

Articol de GSP - Publicat joi, 14 iunie 2018 18:25

Rusia a făcut ce a vrut în prima repriză a debutului la Campionatul Mondial pe care-l organizează și după primele 45 de minute a avut 2-0 cu Arabia Saudită.

Scorul a fost deschis de Gazinskiy, însă reușita de 2-0 a lui Cheryshev din minutul 43 a fost superbă.

Rușii au scăpat pe contraatac, Cheryshev a primit mingea în stânga, a fost atacat de doi adversari prin alunecare, însă i-a driblat spectaculos și a șutat la colțul scurt.

Același Cheryshev a lovit și în prelungirile partidei, când a intrat în careu cu mingea la picior și a finalizat cu un șut de senzație cu exteriorul de la 15 metri.

Cheryshev este în prezent la Villarreal și în trecut a jucat și la Real Madrid.

camera Vezi VIDEO cu golurile lui Cheryshev!

Intră pe Mondial2018.GSP.ro - meciuri LIVE, program complet, infografii și statistici real-time - totul AICI!