INTERNATIONAL  »  CM 2018  »  ȚARA GALILOR - PANAMA 1-1

VIDEO Jaime Penedo continuă să uimească la națională! A apărat un penalty în egalul cu Țara Galilor

Articol de GSP - Publicat miercuri, 15 noiembrie 2017 17:25

La 36 de ani, Jaime Penedo continuă să fie titular indiscutabil în naționala statului Panama, calificată în premieră la Campionatul Mondial din Rusia, de anul viitor.

Goalkeeper-ul dinamovist a fost integralist în amicalul de marți seara dintre Țara Galilior și Panama, 1-1, reușind să apere un penalty în minutul 35.

Panamezul a blocat penalty-ul lui Vokes, la scorul de 0-0, în minutul 42.

Țara Galilor a deschis scorul în minutul 75, prin Lawrence, dar selecționata lui Penedo a egalat în minutul la ultima fază a meciului, prin Cooper.

Penedo evoluează pentru națională din 2003, având nu mai puțin de 119 selecții.