INTERNATIONAL  »  CM 2018  »  PRELIMINARII CM 2018

VIDEO Nebunie totală după ce Costa Rica s-a calificat la CM 2018 » Reacția de milioane a comentatorului la golul marcat în minutul 90+5!

Articol de GSP - Publicat duminica, 08 octombrie 2017 10:08

Costa Rica s-a calificat la Campionatul Mondial 2018, din Rusia, după ce a terminat la egalitate, 1-1, cu Honduras.

Pentru a fi sigură de calificarea la CM 2018, Costa Rica avea nevoie de un punct în meciul cu Honduras, pe care l-a obținut în minutul 90+5. Atacantul Kendall Jamaal Waston a marcat golul egalizator, cu o lovitură de cap de la 10 metri, și a dat startul petrecerii.

Reușita lui Watson a produs o adevărat nebunie pentru fani și pentru oficiali, dar și pentru comentatorul costarican, care a evut o reacție euforică.

Cu o etapă înainte de final, Costa Rica este pe locul 2, după Mexic, cu 16 puncte, iar pe locul 3 este SUA. Costa Rica a participat până acum la 5 ediții ale Cupei Mondiale.