INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  CFR CLUJ - DUDELANGE

CFR CLUJ ÎN PLAY-OFF EUROPA LEAGUE // CFR Cluj, adversar-surpriză în play-off! Campioana României, duel contra campioanei din Luxemburg

Tom Schnell, fundașul de 32 de ani al lui Dudelange // FOTO: Guliver/GettyImages

Articol de GSP - Publicat joi, 16 august 2018 22:54

CFR Cluj, campioana României, va juca în play-off-ul Europa League cu F91 Dudelange.  Clujenii au trecut în dublă manșă de Alashkert, 2-0 în tur și 5-0- în retur (Detalii aici)

• Meciurile din barajul pentru Europa League vor avea loc pe 23 și 30 august!

După 2-1 în tur, Dudelange a remizat în retur pe polonezii de la Legia Varșovia, scor 2-2 . Meciul a fost rezolvat rapid de luxemburghezii. Mijlocașul lateral Patrick Stumpf a marcat în minutul 8, iar fundașul central Stelvio a majorat diferența în minutul 17. Scorul la pauză a fost 2-1, după ce Kante a marcat în minutul 33. După pauză, Kante a egalat scorul, în minutul 86, dar Legia nu a avut forța să mai marcheze încă un gol.

Dudelange: Joubert - Jordanov, Malget, Stelvio, Prempeh, El Hriti - Stumpf, Kruska, Couturier, Stolz - Turpel
Rezerve: Frising, Bisevac, Kenia, Melisse, Perez, Pokar, Sinani
Antrenor: Dino Toppmöller

cine e DUDELANGE

F91 Dudelange este campioana Luxemburgului și deținătoarea Cupei Ligii. Formația antrenată de neamțul Dino Toppmöller are un lot cotat la 3,9 milioane de euro. Cel mai valoros jucător este mijlocașul central de 34 de ani, Milan Bisevac. Sârbul are o cotă de 250.000 de euro.

După 2 etape, Dudelange este pe 6 în campionatul Luxemburgului, cu 3 puncte.

14
titluri de campioană are Dudelange în Luxemburg

„E jupân, face ce vrea cu echipa” » Prima reacție de la Craiova, după ce Mitriță a fost sărit din schemă de Iordănescu: „Să-și vadă de viața lui!”
Nationala
La 38 de ani și niciun minut jucat la Manchester City, a prelungit până în 2025. Explicația incredibilă
Așteaptă un miracol! Lăsată acasă de Iordănescu, vedeta din Superligă mai are o singură speranță pentru a fi la EURO
Nationala

Mihaela Buzărnescu, fără rezerve la Open GSP: „O singură colegă mi-a dat un mesaj, în tenis trebuie să te păzești de dezamăgiri”

„Există prietenie în tenis?” » Sorana Cîrstea, răspuns tranșant: „Am o poveste care va face deliciul, că e cu Simona Halep”