INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  FCSB - RUDAR VELENJE

FOTO "Messi" de România » Gol FABULOS marcat de Moruțan în FCSB - Rudar

Articol de GSP - Publicat joi, 02 august 2018 22:57

Mijlocașul Olimpiu Moruțan, 19 ani, a marcat primul său gol pentru FCSB în meciul cu Rudar Velenje, din turul II al preliminariilor Europa League.

Titularizat de antrenorul Nicolae Dică, Moruțan a avut o evoluție entuziasmantă în prima repriză, iar în partea a doua a marcat golul meciului. În minutul 49, mijlocașul a majorat scorul la 2-0 după o fază de generic.

Moruțan a primit o minge în marginea terenului de la Florinel Coman și a început o cascadă de driblinguri. A trecut de aceiași doi jucători de două ori, a pătruns în careu și a șutat de la 11 metri.

În plus, în minutul 71 a reușit un dribling de generic, trimițând cu călcâiul prin spatele adversarului.

Florentin Petre a semnat cu Dinamo, asistat de Anamaria Prodan, și e făcut praf de Cornel Dinu

„Te ridică sau te bagă în pământ” » Horațiu Moldovan a povestit cum a cucerit-o pe Aza Gabriela: „Prima noastră întâlnire a fost la asigurări”

Iubita unui jucător cu 400 de meciuri în Seria A i-a mărturisit Dilettei Leotta: „De asta dormim în camere separate”