INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  ORDABASY - BOTOȘANI

Ordabasy - Botoșani. FOTO Gafă inexplicabilă a lui Eduard Pap! Portarul moldovenilor „s-a scos” și a apărat penalty-ul

În minutul 12, kazahii au ratat o lovitură de la 11 metri, după o gafă de amploare a portarului Eduard Pap (26 de ani).

Articol de GSP - Publicat joi, 27 august 2020 17:11 / Actualizat joi, 27 august 2020 20:05

Ordabasy și FC Botoșani se întâlnesc în turul I preliminar Europa League. În minutul 12, la scorul 0-0, kazahii au ratat o lovitură de la 11 metri, după o gafă de amploare a portarului Eduard Pap (26 de ani).

În minutul 11, pe o minge lungă, în adâncime, a celor de la Ordabasy, Eduard Pap a fost surprins ieșit mult din careu. Joao Paulo a scăpat singur, spre poarta goală, dar și-a făcut greșit pașii. Timp suficient ca Ofosu să îl ajungă din urmă și să îl împiedice, cu prețul unei lovituri de la 11 metri. „Centralul” Rauf Jabarov l-a avertizat doar cu un cartonaș galben.

Portarul lui FC Botoșani și-a reparat eroarea și a blocat șutul senegalezului Abdoulaye Diakhate.

FC Argeș - FC Botoșani 2-3. Marius Croitoru, discurs vulcanic după meci: „Am închiriat degeaba un charter! Nu accept niciodată așa ceva”