INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  FCSB - LUGANO 1-2

VIDEO + FOTO » Experiment ratat: FCSB - Lugano 1-2 » Cu o echipă inedită, steliștii pierd primul loc 1 în grupă

Articol de GSP - Publicat joi, 07 decembrie 2017 23:56

FCSB a pierdut meciul cu Lugano, 1-2, și a terminat grupa G pe locul 2, după ce Viktoria Plzen s-a impus în meciul cu Beer Sheva, 0-2.

FCSB - Lugano 1-2 - VIDEO
Au marcat: Gnohere 60'/ Drapela 3', Vecsei 32'

Astfel, ”roș-albaștrii” au ratat urna capilor de serie și beneficiile pe care aceasta le oferea la tragerea la sorți de la Nyon, care va avea loc luni, de la ora 14:00, liveTEXT pe GSP.RO. Vezi AICI ce adversari ar putea avea FCSB

FCSB a început slab meciul, iar Lugano a deschis scorul în minutul 3, prin Drapela, care a marcat cu un voleu din prima, de la 20 de metri, după o respingere slabă a steliștilor.

În minutul 20 a avut loc cea mai controversată a meciului. Tănase a fost lovit cu piciorul în cap în careu, însă arbitrul nu a acordat un penalty. (Detalii AICI).

Până la pauză, Lugano a mărit avantajul, în minutul 32. Vecsei a preluat în mijlocul careului și a marcat în poarta lui Vlad cu un șut puternic. După pauză, steliștii au început mai tare, dar nu au avut ocazii mari. Gnohere a redus din diferență și a stabilit scorul final în minutul 60, după ce șutul de la 20 de metri a fost deviat și l-a păcălit pe portarul advers. Până la final, FCSB nu a mai avut ocazii, iar Lugano s-a mulțumit cu păstrarea avantajului.

min 86:
Larie a șutat puternic, dar pe centrul porții și Da Costa a reținut.
min 80:
Momcilovici trage de la 20 de metri, dar mingea se duce pe lângă poarta adversă
min 75:
După marcarea golului, FCSB nu mai reușește să ajungă la poarta lui Lugano, iar elvețienii se mulțumesc să țină de minge și să încerce să plece pe contraatac
min 69:
Mariani trage de la 16 metri, după o acțiune frumoasă a elvețienilor, dar mingea s-a dus mult peste poartă
min 61:
Ultima schimbare la FCSB: Florin Tănase a ieșit accidentat și a fost schimbat de Momcilovici
min 60: GOOOL FCSB! Gnohere a marcat cu mult noroc, după ce șutul său, de la 25 de metri, a fost deviat de Golemici și l-a păcălit pe portarul Da Costa
min 58:
Enache a respins foarte bine o centrare periculoasă în careul stelist
În acest moment, FCSB este pe locul 2 în grupă, Plzen având 1-0 cu Beer Sheva. Echipa lui Dică are nevoie să câștige acest meci
min 55:
Florinel Coman a executat extrem de slab o  lovitură liberă de la 18 metri, mingea fiind blocată de zid
min 52:
Ovidiu Popescu a șutat de la 20 de metri, dar mingea s-a dus pe lângă poartă
min 48:
Enache a centrat în careu, dar portarul Da Costa a fost faultat de Dennis Man
min 46:
A început repriza a doua! Dică a făcut a doua schimbare: Man a intrat în locul lui Golofca

La pauză, Basarab Panduru a criticat jocul steliștilor. (Detalii AICI)

min 45: Pauză! FCSB - Lugano 0-2
min 42:
Ocazie mare pentru FCSB. Nedelcu a tras de la 25 de metri, dar s-a dus pe lângă poartă
min 36:
Coman a primit o pasă în adâncime, dar portarul Da Costa a ieșit la 20 de metri și a respins
min 34:
Bottani șutează pe jos lângă bară, însă intervenția excelentă a lui Vlad o salvează pe FCSB
min 32: Gol Lugano! Vecsei preia în centrul careului și îl învinge pe Vlad cu un șut puternic
min 21:
Dribling entuziasmant al lui Coman în careul advers. Centrarea sa este respinsă până la Enache, care trimite mult peste poartă din voleu
min 20:
Tănase este lovit cu piciorul în cap în careu, însă arbitrul nu vede și nu acordă un penalty clar
min 20:
Cea mai mare ocazie a celor de la FCSB! Golofca a șutat de la 16 metri, iar portarul lui Lugano a respins în corner
min 17:
Cele două echipa nu au ocazii, atacurile fiind oprite de defensivele adverse la marginea careurilor
min 11:
Golofca a primit o minge în careu de la De Amorim, dar a fost deposedat, iar șutul lui Nedelcu, de la 20 de metri, s-a dus mult pe lângă poartă
min 10:
Jocul celor de la FCSB este unul încâlcit, fără ocazii de gol și cu multe greșeli, jucătorii având probleme în a pasa
min 6:
Golofca a încercat o pătrundere pe centru, dar a fost blocat de fundașii lui Lugano
min 3: Gol Lugano! Daprela a marcat cu un șut de la 25 de metri, perfect plasat, la care Vlad nu a avut nicio reacție. Mingea a ajuns la fundașul stânga după o respingere a lui Larie

În timpul momentului de reculegere pentru Regele Mihai, un suporter a strigat "trădătorule" - VIDEO