INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  VILLARREAL - LIVERPOOL

Ironia lui Mihai Stoica după faza controversată din Villarreal - Liverpool: „A răspuns: «numai bine!»”

Mihai Stoica

Articol de GSP - Publicat marti, 03 mai 2022 23:02 / Actualizat marti, 03 mai 2022 23:28

Mihai Stoica (57 de ani), managerul general de la FCSB, consideră că Villarreal ar fi trebuit să primească penalty la faza din minutul 37 al returului cu Liverpool din semifinalele Champions League

În minutul 37 al meciului, Giovanni Lo Celso, servit pe culoar de Gerard Moreno, a fost doborât de Alisson Becker în careul oaspeților.

Alisson, care a ieșit în întâmpinarea lui Lo Celso, l-a doborât pe mijlocașul argentinian, reușind să atingă și mingea în timpul intervenției.

Villarreal - Liverpool 2-3 » „Cormoranii” întorc scorul în repriza a doua și vor juca finala Champions League!
VILLARREAL - LIVERPOOL

Ironia lui Mihai Stoica după decizia controversată din Villarreal - Liverpool

„Centralul” olandez Danny Makkelie a considerat că intrarea lui Alisson a fost regulamentară, decizie aprobată de cei doi arbitri din camera VAR, conaționalii Pol van Boekel și Dennis Higler.

Mihai Stoica, managerul general de la FCSB, nu a fost de acord cu judecata arbitrilor. „Penalty gigantic”, a scris MM pe Facebook.

A completat în secțiunea de comentarii, într-o notă ironică: „Ăla de la VAR (n.r. - Van Boekel) l-a întrebat dacă a văzut contactul, el a zis că da, ăla i-a spus mulțumesc, el a răspuns numai bine”.

Guvernul Britanic vrea să pună „sechestru” pe o sumă uriașă din vânzarea lui Chelsea » Ce ar urma să facă cu banii

Real Madrid, gata să se despartă de un fotbalist cu care a făcut istorie » Ce echipe îl urmăresc

Ultrașii FCSB știu numele fotbaliștilor cu care negociază Becali și exultă: „5 ani nu ne bate nimeni!”
Plecare-șoc de la Rapid » Jucătorul dat afară după doar un an în Giulești
Meci ȘOCANT în Ungaria » Aveau nevoie de 41-0 ca să ia titlul în ultima etapă. Cât crezi că s-a terminat?

Imagini SCANDALOASE de la gala RXF, din Sala Polivalentă » Două femei lovite cu bestialitate de „Perversul” de pe Târgu Ocna, în cușcă! Reacția șocantă a organizatorilor: „Nu este nimic deplasat!”

De asta a fost mazilit?! Ce a putut să facă în vestiar jucătorul plecat de la Dinamo