INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  REAL MADRID - BAYERN MUNCHEN 2-2 (ÎN TUR 2-1)

VIDEO + FOTO Încă un scandal din cauza arbitrajului » Reacție vehementă a lui Vidal: "Încă o dată. A fost penalty, la naiba!"

Articol de GSP - Publicat marti, 01 mai 2018 22:15

Robert Lewandowski (29 de ani) a cerut penalty în minutul 17 al returului semifinalei Ligii Campionilor cu Real Madrid.

Eduardo Iturralde Gonzalez, fost arbitru FIFA, a dat verdictul: "Bayern Munchen a avut două penalty-uri în returul cu Real Madrid. Primul , la hențul lui Marcelo, al doilea, în repriza secundă, la căderea lui Ramos peste Hummels".

Vârful bavarez s-a prăbușit în careul madrilen după un duel cu Sergios Ramos, căpitanul gazdelor, în minutul 17, la scorul de 1-1. Cuneyt Cakir a rămas impasibil, în ciuda protestelor vehemente venite de pe banca lui Bayern.

Lewandoski a rămas secunde bune prăbușit, cerându-i o explicație arbitrului turc al înfruntării.

Vezi VIDEO cu faza incriminată de Bayern!

Penalty în prelungiri

Ultima fază a primei reprize a adus o nouă acțiune controversată. Marcelo a blocat mingea, evident, cu mâna, după o centrare a lui Kimmich. Arbitrul turc nu a dictat nici de data aceasta penalty.

penalty

Vidal, scos din minți

Arturo Vidal, indisponibil pentru manșa retur, a avut o reacție vehementă după penalty-ul neacordat la hențul lui Marcelo. "Încă o dată.  A fost penalty, la naiba!", a scris Vidal pe Instagram.

vidal

După încheierea partidei, Vidal a mai postat un mesaj pe instagram în care i-a numit "șoareci" pe madrileni.