INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  EMIRATELE ARABE UNITE

Al Ahli Dubai merge "ceas" în Emirate! A ajuns la 5 victorii consecutive » Distanță mare față de primul loc

Articol de GSP - Publicat miercuri, 08 martie 2017 22:32

Al Ahli Dubai a reușit cea de-a cincea victorie consecutivă în campionatul Emiratelor Arabe Unite. Formația lui Cosmin Olăroiu a trecut cu scorul de 2-0 de Al Dharfa.

Scorul a fost deschis de Asamoah Gyan, din penalty, în minutul 44, iar Diop a stabilit scorul final în minutul 63.

După acest scor Al Ahli Dubai a adunat 47 de puncte, dar este la 6 puncte de liderul Al Jazira, care are 53 de puncte.

Al Ahli are un meci foarte dificil etapa următoare. O întâlnește pe Al Wasl, formație care se află pe locul 4. Totuși, următorul meci pentru Al Ahli este cu Al Tawoon, formație antrenată de Costel Gâlcă, în Liga Campionilor Asiei.