INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  EMIRATELE ARABE UNITE

Meci nebun între Rădoi și Olăroiu » Mirel avea 3-0 în minutul 35. Incredibil cât s-a terminat

Articol de - Publicat joi, 23 noiembrie 2023 19:39 / Actualizat joi, 23 noiembrie 2023 19:43

Al Bataeh, echipa lui Mirel Rădoi, și Al Sharjah, formația antrenată de Cosmin Olăroiu, au terminat la egalitate, scor 3-3, în etapa #8 din campionatul Emiratelor Arabe Unite.

Meciul dintre „elevul” Rădoi și „profesorul” Olăroiu a oferit un adevărat show suporterilor din Emirate. Desfășurarea a fost dramatică, s-a marcat la foc automat. Părea că Mirel îi va da o lecție lui „Oli”, Al Bataeh a marcat de 3 ori în interval de 16 minute și avea 3-0 pe tabelă, spre stupoarea lui Olăroiu.

Povestea din spatele unei fotografii ANTOLOGICE, publicate în premieră de GSP » Amintirile copilului de mingi, care a ajuns o legendă
INEDIT

Olăroiu l-a egalat pe Rădoi de la 3-0

Gassama a deschis scorul ('19), apoi a pasat decisiv la celelalte două reușite, semnate de Abdulrahman ('26) și Alvaro de Oliveira ('35). Doar că Sharjah a produs un șoc și mai mare, a egalat în interval de 12 minute. Primele două goluri au venit înainte de pauză. Abdulbasit a punctat în minutul 39 din pasa lui Pjanic, fostul mijlocaș de la Barcelona și Juventus.

Luanzinho a înscris și el pentru echipa lui Olăroiu, în prelungirile primei reprize. Apoi, Caio a produs șocul, a egalat din penalty în minutul 51. A fost un meci încrâncenat, cu 8 cartonașe galbene, câte 4 de fiecare echipă. Echipa lui Olăroiu a dominat partida, a avut posesia mult superioară și de peste două ori mai multe șuturi pe poartă, 11 față de 5.

Echipele celor doi sunt vecine de clasament în campionatul din Emiratele Arabe Unite. Al Sharjah, condusă de „Oli”, e pe locul 4, cu 14 puncte, în timp ce echipa lui Mirel Rădoi e pe 5, cu două puncte în minus față de trupa lui Cosmin Olăroiu.

FINAL. Al Bataeh - Al Sharjah 3-3

• Au marcat: Gassama 19, Abdulrahman 26, de Oliveira 35 / Abdulbasit 39, Luazinho 45+3, Caio 51 (pen.)
  • Echipa lui Mirel Rădoi a condus cu 3-0, dar trupa lui Olăroiu a revenit incredibil în interval de 12 minute

Al Bataeh - Al Sharjah, echipe de start

Al Bataeh: Ali - Abdulrahman, Borges, Ahmad, Al Zeyoudi - Gassama, Meleke, Boumal, Alhammadi - Paulinho, Alvaro de Oliveira
Antrenor: Mirel Rădoi

Al Sharjah: Al Hosani - Salim Ali, Juma, Katinic, Rashid - Caio, Abdulbasit, Pjanic - Camara, Marega, Luanzinho
Antrenor: Cosmin Olăroiu

Președintele UEFA, iar în mijlocul unui scandal imens: „Mi-ar plăcea ca Bosnia să se califice la Euro”. Ucraina a luat foc!
EURO 2024
L-a prins radarul » MARCA a publicat topul: Andrei Rațiu e al doilea cel mai rapid jucător din La Liga!