INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  STRANIERI

Alexandru Maxim a marcat golul calificării pentru Gaziantep în Cupa Turciei

Alex Maxim (foto: @Gaziantep Futbol Kulubu)

Articol de GSP - Publicat miercuri, 09 februarie 2022 09:39 / Actualizat miercuri, 09 februarie 2022 09:45

Alexandru Maxim (31 de ani) a marcat golul victoriei în confruntarea Kasimpaşa - Gaziantep FK, din optimile Cupei Turciei, partidă terminată scor 1-2.

Grație reușitei sale, internaționalul român și-a calificat echipa în sferturile de finală ale competiției.

Abia ajuns la Voluntari, Budescu pregătește terenul pentru un transfer în vară: „Mă văd jucând acolo, dacă vor și ei”
FC VOLUNTARI

Alex Maxim a calificat-o pe Gaziantep în sferturi

Conturile partidei au fost deschise de echipa gazdă după doar jumătate de oră de la primul fluier. Morthada Ben Ouanes (31) a marcat pentru Kasimpaşa, dar vizitatori au restabilit egalitatea pe tabelă înainte de intrarea la vestiare datorită golului reușit de Joao Figueiredo (42).

Rămasă în inferioritate numerică după eliminarea lui Mortadha Ben Ouanes, echipa gazdă s-a văzut condusă două minute mai târziu. Românul Alex Maxim (81) a marcat golul victoriei pentru echipa sa de la punctul cu var

6goluri a marcat Maxim în actualul sezon competițional

Maxim fusese introdus pe teren cu doar 10 minute înainte. Pentru Gaziantep a evoluat în prima parte a partidei și fundașul Alin Toșca, dar acesta a fost înlocuit la pauză.

3 milioane de euroeste cota de piață a lui Maxim, potrivit Transfermarkt

Citește alte știri despre stranieri:

Radu Drăgușin a debutat la Salernitana! Fundașul român, titular în duelul cu Spezia
STRANIERI
„Singurul care-l interesează e Mihăilă!” » Atacantul român a reușit să impresioneze o legendă a fotbalului italian