INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BLOG

VIDEO Ce au făcut stranierii în weekend » Coșmar pentru Ionuț Radu în meciul cu Napoli! Lucescu, victorie în meciul întrerupt din cauza alarmelor antiaeriene

Ce fac stranierii în acest week-end

Articol de GSP - Publicat luni, 10 octombrie 2022 00:27 / Actualizat luni, 10 octombrie 2022 19:55

Toate meciurile stranierilor din week-end-ul 8-9 octombrie au putut fi urmărite pe GSP.ro.

Coșmar pentru Ionuț Radu în Cremonese - Napoli 1-4

Ionuț Radu (25 de ani) a fost integralist în eșecul suferit de Cremonese împotriva lui Napoli, scor 1-4.

Cremonese, cu Ionuț Radu titular și Chiricheș absent din cauza unei accidentări, a cedat în ultimul sfert de oră în fața liderului Napoli. Titularul dintre buturile naționale s-a descurcat onorabil în prima parte. Unicul gol încasat în acel interval, cel al lui Politano din minutul 26, a venit dintr-o lovitură de la 11 metri.

Totul s-a rupt pentru Cremonese la golul de 2-1, marcat de Giovanni Simeone în minutul 76. Ionuț Radu și-a calculat greșit pașii și a ieșit pe sub minge. Atacantul lui Napoli a profitat și a marcat cu o lovitură de cap din 6 metri.

Nou-promovata a mai încasat două goluri în prelungirile partidei, pe contraatac, de la Lozan și Mathias Olivera.

Cremonese este penultima în Serie A, fără victorie în primele 9 runde și cu cea mai slabă defensivă, 19 goluri încasate. Napoli e lider cu 23 de puncte.

Corbu și Băluță, goluri pentru Academia Puskas

Marius Corbu (20 de ani) și Alexandru Băluță (29 de ani) au marcat câte un gol pentru Academia Pusaks în victoria 3-2 de pe terenul lui Paks. Pentru Corbu a fost a treia reușită stagională, iar pentru Băluță a doua.

Cu această victorie, formația celor doi români a ajuns la 17 puncte, pe podiumul din Ungaria.

Lucescu, victorie în meciul întrerupt din cauza alarmelor antiaeriene

Meciul dintre Dinamo Kiev și Rukh Lviv a fost întrerupt în minutul 79, când formația lui Mircea Lucescu conducea cu 2-0. Alarmele antiaeriene au început să sune în regiunea Lviv, iar arbitrul Igor Paschal a trimis cele două echipe în adăposturile din zonă.

Meciul a fost întrerupt mai bine de o oră. Reveniți pe teren, elevii lui „Il Luce” au mai punctat o dată și s-au impus cu 3-0.

Răzvan Lucescu, încă un pas greșit în Grecia

PAOK, formația antrenată de Răzvan Lucescu, a obținut doar o remiză, scor 1-1, pe terenul lui Levadiakos. Adrian Petre a fost rezervă neutilizată la gazde.

Răzvan Lucescu a ajuns la 3 meciuri consecutive fără victorie în prima ligă a Greciei și a căzut pe locul 5, cu 12 puncte, la 9 lungimi în spatele liderului Panathinaikos.

Răzvan Marin, integralist în Serie A

Răzvan Marin (26 de ani) a fost integralist la Empoli în remiza cu Torino, 1-1, din etapa 9 a sezonului de Serie A.

Românul a primit un cartonaș galben, pentru un fault, în minutul 80.

Empoli, cu 8 puncte adunate în 9 meciuri, ocupă locul 13 în Serie A. Torino este pe 10, cu 11 puncte.

Reghecampf, încă un pas greșit în Azerbaidjan

Neftchi Baku, formația antrenată de Laurențiu Reghecampf în Azerbaidjan, a remizat pe teren propriu cu modesta Turan, scor 0-0.

Pauza internațională și scandalul în care a fost implicat cu Anamaria Prodan nu i-au prins bine lui Reghecampf. A pierdut derby-ul de week-end-ul trecut, 1-3 contra lui Qarabag, iar astăzi nu a putut să marcheze în fața lui Turun, formația de pe locul 6.

Neftchi ocupă locul 3 în acest moment, cu 19 puncte. Liderul Qarabag are 21 de puncte și două meciuri mai puțin jucate.

Ultrașii lui Neftchi îl fac praf pe Reghecampf: „Problemele personale nu-s treaba noastră! Rușine, lotul e cât salariul tău!”
Azerbaidjan

Boloni, învins la Bordeaux

Metz, formația antrenată de Ladislau Boloni, a fost învinsă pe terenul liderului Bordeaux, scor 0-2. Metz rămâne cu 14 puncte strânse în primele 11 runde și ocupă doar locul 9.

Nedelcearu, eșec drastic în Serie B

Ionuț Nedelcearu a fost integralist la Palermo în eșecul 0-3 suferit pe terenul celor de la Ternana. Echipa internaționalului român rămâne pe loc de baraj în Serie B, 17, cu doar 7 puncte obținute în 8 runde.

Remiză în duelul dintre Marius Marin - Moruțan vs Man

Pisa și Parma au remizat, scor 0-0, în etapa cu numărul 8 din Serie B. Mijlocașul central Marius Marin a fost integralist la gazde, în timp Olimpiu Moruțan a fost introdus în minutul 71. Dennis Man a evoluat 70 de minute la oaspeți.

Pisa este pe loc retrogradabil, cu 6 puncte strânse în 18 runde. Parma ocupă poziția a 7-a, cu 13 puncte.

Maxim și Toșca, integraliști în remiza cu liderul din Turcia

Gaziantep, cu Alin Toșca și Alexandru Maxim integraliști, a remizat cu liderul din Turcia, Adana Demirspor, scor 1-1, în etapa 9 a campionatului.

Assombalonga a deschis scorul pentru Adana în minutul 60, iar Markovic a egalat pentru Gaziantep 9 minute mai târziu.

Gaziantep ocupă locul 9 în campionatul din Turcia, cu 12 puncte, 6 sub liderul Adana. Locul 2, Istanbul Basaksehir, are 17 puncte, dar și două meciuri mai puțin decât Adana.

Egal în duelul Florin Tănase - Olăroiu

Al-Jazira, cu Florin Tănase pe teren în primele 79 de minute, și Al Sharjah, echipa antrenată de Cosmin Olăroiu, au remizat în etapa 5 a campionatului din Emiratele Arabe Unite, scor 3-3.

Pentru echipa lui Olăroiu au punctat Paco Alcacer (minutul 14) și Caio ('29 și '70), iar pentru Al-Jazira au înscris Mabkhout ('17 și 28) și Ramadan ('38).

Al Sharjah este lider în EAU, cu 13 puncte (4 victorii și un egal), iar Al-Jazira ocupă locul 2, cu 11 puncte.

Programul de luni

• Atromitos (Rotariu) - PAS Giannina (Cl. Bălan) 18:00
  • Rakow (Sorescu, Racovițan) - Miedz 19:00
  • Fiorentina - Lazio (Șt. Radu) 21:45

Programul de marți

• Al Wahda - Kalba (Cicâldău) 19:00

Tuttosport anunță: „Cristi Chivu, favorit pentru banca lui Inter. E alegerea logică”

Motivat de interesul lui AC Milan? Reacție după ultimul gol marcat de Man: „Dennis a decis să bată el penalty-ul”

Interviu ȘOCANT cu fostul internațional român care deține o școală de fotbal: „80% dintre români susțin Rusia. Știm cu toții ce este Ucraina - rahat!” » GSP l-a contactat azi: „Îmi mențin afirmațiile!”

Retragere-șoc în tenis! Nici măcar nu și-a anunțat fanii, dar a cerut să fie scoasă din programul de testare antidoping