INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CUPA BULGARIEI

Claudiu Keșeru, încă un gol pentru Ludogoreț! Echipa românilor, în „optimile” Cupei Bulgariei

Claudiu Keșeru (34 de ani, atacant) a marcat ultimul gol al meciului Svoge - Ludogoreț 1-3, din „16”-imile Cupei Bulgariei.

Articol de GSP - Publicat joi, 11 februarie 2021 17:00 / Actualizat joi, 11 februarie 2021 17:29

Fotbalistul român a punctat în minutul 60 pentru oaspeți, profitând de intervenția nefericită a portarului advers. Șutul lui Despodov a fost respins în fața, iar Keșeru a avut de îndeplinit o misiune ușoară, din câțiva metri.

Claudiu Keșeru, încă un gol pentru Ludogoreț

Dintre românii de la Ludogoreț, doar Keșeru a fost titular (schimbat în minutul 77). Moți, Keșeru și Grigore vor da piept în „optimile” Cupei cu Tsarsko Selo. Duelul se va disputa în data de 3 martie.

10 goluriși 5 pase devisive a reușit Keșeru pentru Ludogoreț în acest sezon, în 22 de meciuri oficiale

2 milioane de euroeste cota atacantului, conform Transfermarkt

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Presa din Spania anunță verdictul UEFA: Sebastian Colțescu a scăpat de acuzația de rasism » Riscă însă alte sancțiuni

Detalii despre negocierile care au avut loc la transferul lui Valentin Mihăilă la Parma: „Și-a găsit impresarul în Italia” + „M-am supărat pe Giovanni”

Duminică, 5 finale pentru salvare! Dinamo și FCU Craiova sunt la mila rezultatelor » Toate CALCULELE în dreptul fiecărei echipe

„Vă spun în premieră, la Dinamo a fost o tentativă de puci în vestiar!” » Omul care l-a adus pe Kopic a dat tot din casă