INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BELGIA

Cum s-a încheiat duelul echipelor lui Boloni și Rednic din Belgia » Rotariu a fost titular

Articol de GSP - Publicat duminica, 10 decembrie 2017 08:35

Royal Antwerp, formația antrenată de Ladislau Boloni, s-a impus sâmbătă seara în fața echipei lui Mircea Rednic, Mouscron, scor 1-0, într-un meci din etapa 18-a din campionatul Belgiei.

Unicul gol al partidei a venit în minutul 71, când Haroun a marcat pentru Antwerp.

Dorin Rotariu a fost titular pentru Mouscron, fiind înlocuit în minutul 80 cu Mbombo.

Echipa lui Rednic continuă forma slabă arătată în ultima vreme și e pe locul 10, cu 20 de puncte. În schimb, Royal Antwerp a urcat până pe locul 5, echipa lui Boloni acumulând 28 de puncte.

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga