INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ITALIA

Dennis Man lovește din nou! Gol pentru Parma și calificare în optimile Cupei Italiei

Dennis Man / foto: Twitter @Parma

Articol de - Publicat miercuri, 01 noiembrie 2023 21:56 / Actualizat miercuri, 01 noiembrie 2023 22:15

Dennis Man (25 de ani) a marcat din nou pentru Parma, în victoria cu Lecce din Cupa Italiei, scor 4-2, și s-a calificat în optimile Cupei italiei.

Dennis Man a intrat pe teren în minutul 55 al partidei, în timp ce Valentin Mihăilă (23 de ani) a fost integralist pentru prima dată în acest sezon.

Romario îl insultă pe Ancelotti: „Să-l f*t! Ce naiba să caute la națională? Îl vreau pe Diniz până la capăt”
BRAZILIA

Dennis Man, gol pentru Parma și calificare în optimile Cupei Italiei

Parma a condus cu 2-0 la pauză, după golurile marcate de Sohm (9) și Bonny (29). Gazdele au revenit după pauză prin Piccoli (54) și Strefezza (76). „Cruciații” au obținut calificarea în prelungiri, după ce Pongracici și-a trimis balonul în proprie poartă (90+5).

Dennis Man a închis tabela în minutul 90+7, după ce a transformat penalty-ul cu un șut imparabil în colțul din dreapta al porții și a stârpit orice emoții în privința calificării.

În optimi, Parma va avea parte de un meci dificil cu Fiorentina, locul 6 din Serie A.

Dennis Man, cel mai bun sezon la Parma

Dennis Man traversează cel mai bun sezon la Parma, după ce a reușit 7 goluri și o pasă decisivă în 10 meciuri, în toate competițiile. Pe lângă calificarea în optimile Cupei, Parma se află pe prima poziție în Serie B, cu 26 de puncte adunate, având un avans de 5 puncte față de principalele urmăritoare.

Vezi și alte știri:

Olimpiu Moruțan, gol pentru Ankaragucu și calificare în Cupa Turciei
TURCIA
Fanii lui FCU Craiova, furioși și după victorie! Rezultatul cu Zalău îi poate elimina din Cupă: „Nu știa nimeni!?”