INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CHINA

Înfrângere dură pentru Dan Petrescu la debutul în China » A fost umilit de echipa lui Fabio Cannavaro

Articol de GSP - Publicat miercuri, 18 iulie 2018 16:36

Dan Petrescu, antrenorul care a pregătit-o pe CFR Cluj în campionatul anterior, a debutat cu o înfrângere categorică pe banca noii sale echipe, Guizhou Zhicheng, care a fost zdrobită de Guanghzou Evergrande, formația antrenată de marele Fabio Cannavaro, scor 0-4.

La pauză, formația "Bursucului" era condusă cu 0-2, după reușitele lui Gao Lin și Anderson Talisca. Starul împrumutat de la Benfica a continuat recitalul și în după pauză, când a mai înscris de 2 ori.

La Guanghzou evoluează Paulinho, fotbalistul venit vara aceasta de la Barcelona dar și Anderson Talisca, mijlocaș împrumutat de la Benfica.

Guizhou Zhicheng e pe ultimul loc în China, cu 4 puncte, în timp ce Guanghzou Evergrande se află pe locul 4, cu 21 de puncte.

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga