INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BULGARIA

Ludogorets - Dunav Ruse 5-1 // Claudiu Keșeru, „dublă” în Bulgaria! E golgeterul campionatului

Articol de - Publicat duminica, 08 martie 2020 19:34

Ludogorets - Dunav Ruse 5-1 // Claudiu Keșeru (33 de ani), pe sec în ultimele două jocuri din Europa League și din Cupă, și-a revenit la ultimul meci din campionatul Bulgariei.

Integralist la Ludogorets, atacantul român a reușit două din cele cinci goluri ale gazdelor, în victoria (5-1) cu Dunav Ruse, și a oferit apoi pasa decisivă când Jorginho a înnchis tabela.

„Tricolorul” a ajuns la 12 goluri în actualul campionat, egalându-l pe primul loc pe Dimitar Iliev (Lokomotiv Plovidiv).

Colegii săi, Dragoș Grigore și Cosmin Moți, au jucat tot 90 de minute. Ludogoreț (un meci mai puțin jucat) are nouă puncte avans la șefie față de Levski Sofia.

Vezi și:

Ianis Hagi, o nouă evoluție modestă! Schimbat de Steven Gerrard după 63 de minute

A luat parte la un moment istoric în fotbalul românesc, acum lucrează pe TIR în Germania: „Patronii sunt foarte faini! Mai stau un an și mă întorc acasă”

„Traduceri avem?” » Cum se comportă „Hagi” Luțu la cursurile de director sportiv: „E disperat!”