INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BULGARIA

LUDOGORETS - SLAVIA SOFIA 2-0. Moți și Keșeru, goluri în victoria lui Ludogorets!

Articol de GSP - Publicat duminica, 09 decembrie 2018 20:18

Etapa a 19-a din campionatul Bulgariei le-a pus față în față pe Ludogorets și Slavia Sofia, la gazde fiind titulari, atât Cosmin Moți, cât și Claudiu Keșeru, care au și marcat goluri pentru 2-0.

Fostul fundaș a lui Dinamo, Cosmin Moți, și-a pus primul numele pe tabela de marcaj, reluând cu capul din 8 metri cornerul bătut de Dimo Bakalov. Astfel, la pauză s-a intrat cu scorul de 1-0 pentru verzi.

La 10 minute după pauză, vârful lui Ludogorets, Swierczok, a fost faultat clar în mijlocul careului, iar arbitrul a arătat punctul cu var.

Keșeru a executat impecabil, în vinclu, lovitura de pedeapsă, stabilind scorul final: 2-0.

Pe lângă cei 2 români integraliști, în ultimele 10 minute a intrat și May Mahlangu, fostul mijlocaș al lui Dinamo.

Ca urmare a acestei victorii, Ludogorets își cimentează locul în fruntea clasamentului, la 6 lungimi de a 2-a clasată CSKA Sofia.

(Autor: Andrei Stroe)

A uitat-o pe Ghenea? » Dimitrov are o nouă cucerire celebră: filmați pe străzile din Monte Carlo

„Dacă mănânci o lună de la penitenciar, dai colțul!” » Dănuț Lupu, despre condițiile de la Rahova: „Să mă ierte doamna Rodica, dar la Marriott era mai ieftin ...”