INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  EMIRATELE ARABE UNITE

VIDEO Cosmin Olăroiu, victorie mare în Emirate » A bătut liderul Al-Ain și rămâne invincibil

Cosmin Olăroiu, alături de Rebrov, antrenorul adversarei

Articol de GSP - Publicat sambata, 08 ianuarie 2022 20:05 / Actualizat sambata, 08 ianuarie 2022 20:05

Al Sharjah, formația antrenată de Cosmin Olăroiu, a învins-o pe Al-Ain, liderul din Emiratele Arabe Unite, scor 2-0.

Cosmin Olăroiu a început curajos disputa cu formația pregătită de Sergiy Rebrov. Al Sharjah a irosit două ocazii bune în primele 5 minute, apoi a deschis scorul prin Caio. Brazilianul în vârstă de 27 de ani a reluat spectaculos cu capul, de la 11 metri, o centrare venită din lovitură liberă. Era minutul 10.

Cosmin Contra are o serie fabuloasă în Arabia Saudită
Arabia Saudită

Cosmin Olăroiu a învins liderul din Emiratele Arabe Unite

Luanzinho, celălalt brazilian aflat în mare formă, a dublat rapid avantajul. Defensiva liderului s-a făcut de râs, doi fotbaliști au luftat, și l-au lăsat pe tânărul de 21 de ani singur, la 8 metri de poartă. Șutul nu a fost cel mai puternic. A atins bara din stânga, apoi a depășit agonizant linia.

VIDEO Rezumatul meciului Al Sharjah - Al-Ain, scor 2-0

Cosmin Olăroiu, pe locul secund în Emiratele Arabe Unite

Cosmin Olăroiu este neînvins pe banca celor de la Al Sharhaj. Instalat la jumătatea lunii noiembrie, antrenorul român a obținut 5 victorii și 3 remize, ducându-și echipa pe locul secund în campionat. Al Sharjah are 23 de puncte, 7 sub liderul Al-Ain.

Florin Andone, vot de încredere din partea antrenorului: „Contez pe el! Este mai bun decât atunci când a sosit”

De ce s-au retras City și United din cursa pentru Haaland » Englezii au publicat ce au aflat despre atacantul Borussiei

Interviu ȘOCANT cu fostul internațional român care deține o școală de fotbal: „80% dintre români susțin Rusia. Știm cu toții ce este Ucraina - rahat!” » GSP l-a contactat azi: „Îmi mențin afirmațiile!”

Retragere-șoc în tenis! Nici măcar nu și-a anunțat fanii, dar a cerut să fie scoasă din programul de testare antidoping