INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  JIANGSU SUNING

SuperOli! Cosmin Olăroiu l-a învins și pe Jordi Cruyff și a calificat-o pe Jiangsu Suning în „sferturile” campionatului chinez

Articol de - Publicat duminica, 27 septembrie 2020 16:53 / Actualizat duminica, 27 septembrie 2020 16:53

Cosmin Olăroiu și Jiangsu Suning au câștigat ultimul meci jucat în grupa A, 1-0 cu Shenzhen, și vor juca în "sferturile" campionatului cu Chongqing sau Hebei.

A doua victorie consecutivă pentru Cosmin Olăroiu în Super Liga Chinei. După 2-1 în fața campioanei Guangzhou Evergrande, echipă antrenată de Fabio Cannavaro, Jiangsu Suning a câștigat și în deplasarea de la Shenzhen (pregătită de Jordi Cruyff).

1-0, gol Alex Teixeira (28, din penalty), chiar dacă a evoluat în inferioritate în ultima jumătate de oră (Yang Boyu, eliminat).

A fost ultima etapă a grupei A, Oli încheind pe locul secund, după Evergrande. S-a calificat în sferturile de finală ale campionatului, unde urmează să joace cu Chongqing Dangdai Lifan sau Hebei Fortune.

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Ianis Hagi, introdus pe final, pasă de gol în victoria zdrobitoare a lui Rangers!

Mitriță are SUA la picioare, după „dubla” cu Cincinnati: „Alexandru cel Mare. Clasă mondială”

Mutare curioasă la Rapid » Șucu l-a adus pe fostul portar al Stelei, care tocmai a retrogradat. Fanii se amuză: „Dar Ionuț Chirilă când vine?”
Decizia luată de Florin Pîrvu, în urma decesului soției

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring