INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CEHIA

VIDEO Băluță, gol în a doua etapă din campionatul Cehiei! A intrat pe teren în minutul 74 și a stabilit scorul final

Articol de GSP - Publicat sambata, 28 iulie 2018 21:49

Alexandru Băluță a început ca rezervă meciul Slaviei Praga cu Karvina de pe teren propriu, dar a intrat pe teren în minutul 74.

VEZI VIDEO!

A fost suficient pentru a-și trece pe tabelă numele. A înscris în minutul 81, golul de 4-0 al echipei sale în victoria categorică din a doua etapă.

Fostul atacant al Craiovei a fost găsit excelent în fața porții de Tecl și a reluat fără greșeală la colțul lung.

După acest succes Slavia Praga a urcat pe primul loc, are 6 puncte în primele două meciuri și un golaveraj excelent, 7-0.

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”