INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  RUSIA

VIDEO Bicfalvi e pe val în Rusia » Gol și pasă de gol la ultimul meci din campionat

Articol de GSP - Publicat duminica, 24 septembrie 2017 17:13

După golul frumos din etapa trecută, Eric Bicfalvi a reușit astăzi să puncteze din nou în campionatul Rusiei.

Fostul mijlocaș al lui Dinamo și al Stelei a reușit un gol și o pasă de gol în victoria obținută de Ural pe teren propriu împotriva lui Tosno, scor 3-1.

Acesta l-a servit excelent pe Evseev la golul doi al echipei sale, în minutul 9, marcând golul trei al lui Urla din penalty, în minutul 55.

Bicfalvi a ajuns astfel de cea de-a patra reușită stagională, românul poziționându-se pe locul trei în clasamentul golgeterilor din Rusia.

După 11 etape, Ural se află pe locul 6, cu 16 puncte.