INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  STANDARD

VIDEO CE GOL! Răzvan Marin, fază fantastică în Standard Liege - Lokeren

Articol de GSP - Publicat vineri, 15 februarie 2019 22:48

Răzvan Marin, 22 de ani, trece printr-o perioadă excelentă la Standard Liege. Mijlocașul a reușit să înscrie pentru a treia oară în ultimele șase confruntări.

Internaționalul român a început ca titular confruntarea cu Lokeren, scor 3-1, și a reușit să înscrie după numai 16 minute. Faza a fost una genială! S-a demarcat excelent în careul advers și a ridiculizat unul dintre fundași și pe portar, după care a înscris simplu cu o reluare din apropiere.

Diferența a fost majorată în minutul 31 de Lestienne, cel care îi pasase lui Marin la gol. În partea secundă, Emond și-a trecut și el numele pe tabelă în minutul 71. Pentru oaspeți a marcat Deschacht (77).

VIDEO aici

Răzvan Marin a marcat de patru ori în 24 de partide disputate în campionat în acest sezon pentru Standard.

Cu victoria obținută în fața lui Lokeren, Standard urcă pe locul 3 și o egalează la puncte pe Brugge, 46. Este însă la 11 lungimi de liderul Genk! Avantajul formației lui Marin este că în Belgia, la fel ca în România, sistemul este unul cu play-off, iar punctele se înjumătățesc la finalul sezonului regulat.

Nu se mai ascund » Fostul fotbalist al Rapidului se iubește cu mama unui titular din Superliga

Lovit în cap cu un recipient din aluminiu, Novak Djokovic nu a participat la conferința de presă și a avut nevoie de îngrijiri medicale » Ce a provocat incidentul