INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CHINA

VIDEO Echipa lui Cosmin Olăroiu, eliminată în minutul 97 din Cupa Chinei » Golul de 1-2 este unul caraghios

Articol de GSP - Publicat miercuri, 25 iulie 2018 19:21

Jiangsu Suning a fost eliminată în sferturile de finală ale Cupei Chinei de Guangzhou R&F, 2-3 în retur, după 0-0 în tur.

Formația antrenată de Cosmin Olăroiu nu traversează cea mai bună perioadă. Nu a câștigat niciunul dintre cele 5 meciuri oficiale disputate, reușind contraperformanța de a nu înscrie în cele 4 care au precedat returul sfertului de finală din Cupă.

Elevii lui Olăroiu deschiseseră rapid scorul, în minutul 18, dar au rămas în avantaj doar 3 minute. Israelianul Eran Zahavi, golgeterul ediției trecute în China, a stabilit scorul la pauză , 2-1, după o gafă imensă în defensiva lui Jiangsu.

Xie Pengfei a reușit egalarea în minutul 55 și meciul părea să meargă în prelungiri.

Calificarea a fost compromisă la ultima acțiune a jocului. Același Zahavi a transformat cu sânge rece și a dus-o pe Guangzhou în semifinale, unde mai sunt calificate Beijing Guoan, Shandong Luneng și Dalian Yifang.

Vezi și: Încă o înfrângere pentru Dan Petrescu! A pierdut categoric în Cupa Chinei

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”