INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SERIE B

VIDEO George Pușcaș, gol la două minute după intrare! A fost decisiv pentru Palermo

Articol de - Publicat luni, 15 aprilie 2019 12:27

George Puşcaş (23 de ani) a fost decisiv duminică seară pentru Palermo, marcând al doilea gol al oaspeţilor în victoria (2-1) de la Benevento.

„Intră şi înscrie după doar două minute. Nemilos, dar nu s-a bucurat”, scrie Gazzetta dello Sport (nota 6).

Atacantul român a punctat în aceeaşi poartă în care dădea golul promovării în Serie A a lui Benevento! 11 minute i-au fost de-ajuns pentru a noua reuşită în acest campionat.

Palermo e pe locul 3 în Serie B, cu 56 de puncte, la o lungime de primele două poziții care asigură promovarea directă în Serie A. Brescia e lider, dar are un meci în minus față de Palermo. Pe 2 e Lecce cu un meci în plus față de Palermo.