INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SPARTA PRAGA

VIDEO Nicolae Stanciu a marcat un gol splendid contra lui Dinamo Kiev » Sparta Praga, parcurs impecabil în amicale

Articol de GSP - Publicat sambata, 26 ianuarie 2019 15:33

Nicolae Stanciu, internaționalul român în vârstă de 25 de ani, a marcat un gol superb în victoria obținută de Sparta Praga, scor 3-2, în amicalul cu Dinamo Kiev.

Cu Florin Niță, Nicolae Stanciu și Alexandru Chipciu titulari, cehii au obținut a cincea victorie din cinci amicale disputate în Antalya.

Scorul contra ucrainenilor a fost deschis de ghanezul Benjamin Tetteh, în minutul 18. Stanciu a dublat diferența la ultima acțiune a primei părți, cu o lovitură liberă perfect executată de la granița careului de 16 metri. Mijlocașul naționalei a trimis puternic, la colțul lung.

Dinamo Kiev a revenit după pauză, prin golurile reușite de Tsygankov (min. 47) și Alibekov (min. 64). Scorul final a fost stabilit de Adam Hlozek, un atacant ceh în vârstă de doar 16 ani.