INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TEPLICE - SPARTA PRAGA 1-1

VIDEO Nicolae Stanciu marchează din nou, dar cupele europene rămân la distanță de Sparta Praga

Articol de GSP - Publicat sambata, 31 martie 2018 21:05

Sparta Praga a remizat în deplasarea de la Teplice, scor 1-1, golul oaspeților fiind marcat de Nicolae Stanciu.

Sparta Praga continuă degringolada. Formația lui Stanciu, Niță și Vătăjelu a ajuns la a cincea remiză consecutivă în Cehia și a pierdut contactul cu locurile de cupe europene.

Prima repriză a fost la discreția celor de la Sparta Praga. Roadele dominării s-au văzut în minutul 50, când Nicolae Stanciu a trimis mingea din interiorul careului, cu latul, imparabil pentru Jakob Divis (vezi VIDEO)

Repriza secundă a fost din nou problematică. Sparta a cedat deliberat inițiativa, mulțumindu-se să apere rezultatul. Marek Cervenka i-a pedepsit în minutul 57 pe oaspeți, cu o execuție la care Florin Niță a fost un simplu spectator.

Sparta Praga rămâne pe poziția a 6-a în Cehia, la 4 puncte de primul loc care asigură calificarea în cupele europene.

Teplice - Sparta Praga 1-1
Au marcat: Cervenka '57 / Stanciu '40