INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BELGIA

VIDEO Rotariu e de neoprit în Belgia! A reușit al 3-lea gol din ultimele 3 etape

Articol de GSP - Publicat sambata, 12 mai 2018 20:38

Dorin Rotariu (22 de ani) a continuat seria evoluțiilor consistente la Mouscron. Românul a reușit un nou gol pentru echipa sa în remiza înregistrată vineri pe terenul lui Kortrijk, 1-1, în campionat.

Kortrijk a deschis scorul în minutul 70, prin Papazoglou, dar Rotariu a egalat două minute mai târziu, când a scăpat singur cu portarul și a înscris cu piciorul drept, din interiorul careului.

A fost cea de-a treia etapă consecutivă cu gol marcat pentru Rotariu la Mouscron. În total, jucătorul împrumutat de la FC Bruges are 11 goluri în 29 de meciuri în acest sezon.

„Lampard” Popescu, primul plecat de la FCSB? » Până să vină oferta lui Becali, a bătut deja palma cu alt club din Superligă: „Suntem încântați, e un campion”

L-a disperat pe Hagi: „Ne despărțim, nu se mai poate! La câți bani îi dăm, trebuia să fie star”