INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ARABIA SAUDITĂ

VIDEO Șumudică e REGE în Arabia Saudită! Încă o victorie de senzație » Găman, gol superb

Articol de GSP - Publicat miercuri, 02 ianuarie 2019 18:49

Al-Shabab, formația pregătită de Marius Șumudică, s-a impus în fața lui Al-Sahel, scor 3-0, și s-a calificat în șaisprezecimile de finală ale Cupei Regelui din Arabia Saudită.

Șumudică face o treabă senzațională în Arabia Saudită. Pe locul 3 în campionat, cu o serie de patru victorii consecutive, Al-Shabab țintește și celălalt trofeu, important, Cupa Regelui

Partida contra lui Al-Sahel a fost tranșată încă din prima repriză. Scorul a fost deschis de Khalid Al-Kaabi în minutul 20. Valerică Găman a dublat diferența în minutul 36 cu o lovitură superbă de cap, iar brazilianul Luis Antonio a stabilit scorul final la acțiunea imediat următoare, în minutul 37.

Vezi și:

Le-a luat ochii arabilor! Marius Șumudică a primit o distincție importantă la final de 2018

SPECIAL GSP | A primit 3 lovituri în figură, a revenit după un an: „Vedeam în ceață, mă deranja orice zgomot” » Ce spun Luminița Huțupan Dinu sau Paula Ungureanu și opinia specialiștilor despre brutalitatea loviturilor frontale în handbal