INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

VIDEO Supergol marcat de Torje în Turcia » Karabuk a pierdut fără drept de apel pe teren propriu

Articol de GSP - Publicat duminica, 24 septembrie 2017 15:56

Karabukspor a pierdut pe teren propriu, 2-4 cu Yeni Malatyaspor, într-un meci din etapa a 6-a din prima ligă din Turcia.

Gabi Torje, intrat în minutul 46, a marcat golul de 2-3, în minutul 84. Românul a executat perfect o lovitură liberă de la 25 de metri lateral stânga, la care portarul advers nu a avut nicio șansă.

Yeni Malatyaspor a condus cu 3-0 la pauză, grație golurilor lui Ayhan, Buyuk și Tozlu, iar Karabuk a redus din diferență după reușitele lui Yatabare și Torje. Golul de 2-4 a venit în minutul 89 și i-a aparținut lui Boutaib. Papp, Găman și Grozav au fost integraliști la Karabuk, în timp ce Tănase a fost înlocuit la pauză.

După 6 etape, Karabuk este pe locul 15, primul deasupra locurilor retrogradabile, cu 5 puncte, obținute după o victorie și două egaluri.