SPORTURI  »  ALTELE  »  TENIS DE MASĂ

Eliza Samara a câștigat pentru a treia oară Liga Campionilor la tenis de masă!

Eliza Samara a câștigat Liga Campionilor la tenis de masă // FOTO: Sports Net

Articol de GSP - Publicat sambata, 09 aprilie 2022 10:08 / Actualizat sambata, 09 aprilie 2022 10:41

Eliza Samara (32 de ani) a câștigat pentru a treia oară în carieră Liga Campionilor la tenis de masă.

Sportiva din Constanța s-a impus vineri seară în competiție, alături de echipa ei, KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg (Polonia). Ea mai câștigase trofeul în 2015, cu Fenerbahce, și în 2019, tot cu Tarnobrzeg.

Boris Becker, găsit vinovat de 4 acuzații în dosarul falimentului personal » Riscă până la 7 ani de închisoare!
DECIZIE

Eliza Samara a câștigat Liga Campionilor la tenis de masă

După ce a câștigat în tur, cu 3-2, echipa din Polonia s-a impus și în Germania (3-2), în fața celor TTC Berlin. Eliza Samara, accidentată, nu a evoluat în finală, dar și-a ajutat colegele de pe margine.

„Mă bucur foarte mult că am luat din nou Liga Campionilor. Nu a fost ușor să stau pe bancă și să dau indicații, dar m-am descurcat. Este foarte important ce îi spui sportivului, cum relaționezi cu el în momentul în care are nevoie de un sfat, o idee sau de ajutor psihic. Dincolo de toate, este minunat să fim cea mai bună echipă din Europa și sunt fericită.

Vom petrece la hotel, vom umple această cupă cu apă plată. Aceasta este viața noastră, a sportivilor. După ce câștigi un trofeu, o medalie sau un meci important, te bucuri și sărbătorești doar în ziua respectivă, pentru că din ziua următoare o iei de la capăt cu munca și antrenamentele.

Îmi pare rău că nu am câștigat Liga Campionilor cu o echipă din România. Dar sper ca acest vis să mi se îndeplinească până la urmă”, a spus Eliza Samara, după victoria din finala Ligii Campionilor, potrivit Sports Net.

Discurs dur la adresa jucătorilor de tenis din Rusia și Belarus: „Să fie excluși. Și ei sunt vinovați pentru război”

FCSB se întoarce oficial pe Ghencea! Mihai Stoica a făcut anunțul: „Da, sigur! Pe 6 iulie vom juca acolo”

FCSB poate pierde „un jucător excepțional” » Au început negocierile: „E diferență mare între ce solicită și ce e dispus Gigi să ofere!”