Comentarii (35)
adi67
adi67  •  01 Decembrie 2018, 21:34

Un meci care trebuia sa fie un galop de sanatate , dupa cum incepuse , l-au transformat , ca de obicei , intr-unul plin de emotii la final...Dupa parerea mea la plusuri le trec pe Yulia , Crina(pe faza ofensiva) , Eliza(general foarte bine+cat sange rece la penalty in minutul 57)...La minusuri Dragut , Laszlo(fara personalitate,parca tot timpul cerea parerea sau acceptul Cristinei) ,imobilitatea extremelor pe pozitional , lentoarea pe defensiv a cuplurilor(Perianu-Pintea-Laszlo , acolo unde Norvegia sau Rusia ne-ar macelari...In rest...SUCCES...

1742401565799276
Gaby A Gator  •  01 Decembrie 2018, 21:24

Iar am cazut nepermis pe final! Daca repetam evolutia cu germ si norv pierdem...

onduku
onduku  •  01 Decembrie 2018, 21:19
Postat de catalynn pe 01 Decembrie 2018, 21:12

Ne-a cam trecut glonțul pe la ureche ... Succes in continuare! PS: nici io nu am înțeles pt ce am apelat la jocul fara portar cand aveam un avantaj confortabil pe tabela.

Da, atunci chiar nu se impunea.

onduku
Postat de alb_rosu_in_vn pe 01 Decembrie 2018, 21:04

Aaa, si ar mai fi ceva. Jocul fara portar in inferioritate nu ne-a adus nimic bun. Ba dimpotriva, am primit vreo 3-4 goluri cu poarta goala care ne-au demoralizat. Mi se pare o inventie prosteasca, mai ales atunci cand ai 5-6 goluri avans (deci nu trebuia sa riscam atat de mult). Poate-i spune cineva si lui Ambros, care a jucat sinucigas. Nu degeaba marele Trefilov al rusilor nu scoate niciodata portarul cand ataca in inferioritate. Iata ca Rusia a batut Franta chiar la ea acasa!

Trefilov nu scoate pentru ca e ***. Rusia nu i se datoreaza lui, el este doar un antrenor maxim mediu dar rusii nu au antrenori. Asta e problema, vine altul si nu face performanta si atunci iar Trefilov e cel mai tare. Talente tot apar din Rusia, iar rusoaicele sunt si din niste tancuri inalte. De vreo 10 ani de zile, niciun antrenor modern din lumea asta nu joaca diferit. Precum Trefilov. Ca sa nu mai zic ca o fata suspendata pentru dopaj este la nationala Rusiei. Deci poate e si dopaj in masa. Dar sa nu joci fara portar cand ataci pe inferioritate, inseamna ca nu ai treaba cu handbalul modern. Ca am pierdut mingea e numai problema noastra, si oricum si echipele mari mai primesc goluri asa intr-un meci.

catalynn
catalynn  •  01 Decembrie 2018, 21:12

alb_rosu_in_vn
alb_rosu_in_vn  •  01 Decembrie 2018, 21:04

onduku
onduku  •  01 Decembrie 2018, 21:01

Iata ca insistenta mea de-a lungul anilor cu Buceschi s-a adeverit si e al 3-lea turneu la care confirma "MARE". Urmatorul pe lista e Ianis Hagi, care provine tot dintr-o familie sportiva.

onduku
onduku  •  01 Decembrie 2018, 21:00
Postat de dakesis pe 01 Decembrie 2018, 20:31

pe cat de buna a fost prima, pe atat de jalnica a fost a doua...

E turneu greu, ca sa joci in semifinale ai 6 meciuri. Merita sa tragi foarte tare cand ai totul sub control? Meritau sa traga cu adevarat fantastic la Mondiale.

onduku
onduku  •  01 Decembrie 2018, 20:59

Bravo, fetele! Meci cu frana trasa, sper sa isi dea Laslo drumul la joc si sa nu mai piarda pase. Si Florica a fost putin timorata, insa ea deja joaca mai bine decat a facut-o Iuganu Popa. Ardean cred ca a fost odihnita, la fel ca si Geiger. Singura care m-a "surprins" in mod negativ a fost Dragut. Hai Romania!

alb_rosu_in_vn  •  01 Decembrie 2018, 20:58

Debutul chiar a fost magnific (adica doar prima repriza). In repriza a doua parca am uitat tot handbalul pe care il mai stim si am vazut iarasi aceeasi brambureala pe care o stim la echipa noastra. In plus nici poarta nu ne-a mai ajutat, iar arbitrele au dat cam usor cateva eliminari la noi, in compensatie pentru multele eliminari corecte ale cehoaicelor din prima repriza. Mi se pare ca avem jucatoare bune, dar antrenorul a cam ametit echipa in repriza a doua. Victoria ramane victorie si e importanta. Sper sa batem si Germania, desi va fi chiar mai greu decat azi.