SPORTURI  »  HANDBAL  »  CUPA CHALLENGE

VIDEO + FOTO CSM București a câștigat Cupa Challenge la handbal masculin! E primul trofeu din istoria europeană a clubului

Articol de - Publicat sambata, 18 mai 2019 16:33

CSM București a câștigat Cupa Challenge. „Tigrii” s-au impus în manșa retur a finalei cu portughezii de la Madeira, scor 26-20 (22-22 în tur).

CSM a obținut primul trofeu european din istoria secției de handbal masculin. Bucureștenii au controlat autoritar partida disputată în sala Dinamo. Au intrat cu un avans de 7 goluri la pauză, dar au avut un mic hop în debutul părții secunde. A fost depășit datorită celor 12 goluri marcate împreună de iranianul Allahkaram Esteki și de pivotul Adrian Rotaru.

CSM București devine astfel a cincea echipă din România care câștigă Cupa Challenge.

VIDEO + FOTO CSM București a câștigat Cupa Challenge la handbal masculin! Imagini FANTASTICE de la sărbătoarea „tigrilor” https://www.gsp.ro/sporturi/handbal/video-csm-bucuresti-a-castigat-cupa-challenge-la-handbal-masculin-567421.html