Comentarii (119)
tardelli
tardelli  •  30 Iunie 2017, 00:28
Postat de gado pe 29 Iunie 2017, 20:03

din pacate Simona va pierde acest meci. a reusit sa se concentreze in primul set si de la 2-5 a castigat setul cu 7-5 si a condus in al 2 lea set cu 2-0.. apoi a urmat relaxrea... cand ratezi nenumarate servicii... cand nu poti sa trimiti "scurte" in situatii prielnice... cand trimiti mingea in nori... nu mai poti face nimic... Daca vrea sa fie nr 1 va trebui sa joace ca si cum ar fi in "transa" asa cum se exprima comentatorul la 1-0 pentu Simona in setul 2... daca invata sa nu dezarmeze si sa se ambitioneze, poatye ca va ajunge candva nr 1... deocamdata este departe de acest loc...

Penibil comentariu ai dat.Simona e la 100 de puncte de locul 1 ,detinut de Kerber ce anul asta e praf. Simona a jucat 5 seturi azi,din care 4 foarte lungi.Oboseala si-a spus cuvantul in final.Un turneu de *** intr-o Anglie *** ce nu-si permite macar un teren acoperit la turneele astea minore..

brancusi
brancusi  •  29 Iunie 2017, 23:23

Daca va castiga vreodata un GS,acesta nu va fi niciodata Wimbledonul.

valyomanyd
valyomanyd  •  29 Iunie 2017, 23:09
Postat de bulletproof pe 29 Iunie 2017, 22:59

Simo, vin-o ... acasă ! Bine-mi pare, bine-mi pare,/ Pălăria e prea ... mare !/ Deși multor li se ... pare/ Că... cap pt.ea nu are !

Daca imi spui in 2 minute, ce categorie are acest turneu si unde se joaca, am sa te cred ca esti fan tenis ! :))

valyomanyd
valyomanyd  •  29 Iunie 2017, 23:07

E departe de locul 1 ? Distanta mare, exact 115 puncte ! :))) Apropo, important e sa castige un GS, nu sa fie pe locul 1 ! Dupa mintea voastra e usor sa joci 6 seturi in intervalul orelor 14-19 !

balauru48
balauru48  •  29 Iunie 2017, 23:06

Cum era aia, revenire Halep MARCA INREGISTRATA? :))))

idi53  •  29 Iunie 2017, 22:38

A pierdut si Kerber!Cred ca amandoua se urmareau una pe alta si cand a pierdut Simona pe nemtoaica nu o mai interesa turneul!Oricum a fost un turneu obositor pt amandoua!

887888274661367
Pompiliu Bota  •  29 Iunie 2017, 22:28

Simona a vrut sa piarda sa se odihneasca pt Wimbledon.

1491817257509153
Catalin Toader  •  29 Iunie 2017, 22:20

Domnilor pseudojurnalisti, de cite ori sa va mai scriu ca "o serie de x puncte/victorii/game-uri (ce vreti voi) consecutive" e pleonasm?