SPORTURI  »  TENIS  »  BRD BUCHAREST OPEN

FOTO Victorie uriașă pentru Ana Bogdan în "sferturile" de la București! A învins principala favorită și își așteaptă adversara din semifinale

Articol de GSP - Publicat vineri, 21 iulie 2017 18:36

Ana Bogdan a obținut o victorie uriașă în sferturile de finală de la BRD Bucharest Open. Aflată într-o formă de zile mari, jucătoarea noastră a trecut de principala favorită, Anastasija Sevastova, 17 WTA, scor 6-1, 6-3.

Deși n-a fost sigură dacă va putea începe jocul, având probleme la genunchi în urma meciului de ieri din optimile de finală, Ana Bogdan a făcut un meci excelent și a câștigat după doar 64 de minute.

Ana Bogdan este a doua româncă dintre cele 3 semifinaliste cunoscute până acum. Va juca în semifinale împotriva învingătoarei dintre Alexandra Dulgheru și Julia Goerges.

În cealaltă semifinală se întâlnesc Carla Suarez Navarro și Irina Begu.

„Ori te laşi tu ca antrenor, ori îl dai afară pe Săpunaru!” » Reacție dură la vederea incidentului dintre Lobonț și căpitanul Rapidului

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni