SPORTURI  »  TENIS  »  TURNEUL DE LA STUTTGART

Halep, victorie convingătoare la Stuttgart » Aproape de un nou meci cu Johanna Konta

Articol de GSP - Publicat miercuri, 26 aprilie 2017 10:06

Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Stuttgart, după ce a învins-o pe cehoaica Barbora Strycova.

Halep s-a impus în minimum de seturi, scor 6-2, 6-3, la capătul unei partide pe care a condus-o în totalitate.

În sferturile de finală, Halep s-ar putea revedea cu britanica Johanna Konta, adversara României din meciul de FED Cup de săptămâna trecută.

Românca se va duela cu învingătoarea partidei dintre Johanna Konta și Anastasija Sevastova, ce va avea loc mâine.

"cheia e să fiu agresivă"

"Sunt foarte fericită, am jucat bine contra unei adversare bune, care aleargă bine, are lovituri bune.

A fost primul meu meci pe zgură. Ăsta e jocul meu, cheia jocului meu este să fiu agresivă.

Am fost aproape să câștig la Roland Garros în 2014. Eu muncesc zi de zi să-mi îndeplinesc visul, acela de a câștiga un turneu de Mare Șlem, și sper să reușesc asta", a spus Halep, la interviul de după meci.

A uitat-o pe Ghenea? » Dimitrov are o nouă cucerire celebră: filmați pe străzile din Monte Carlo

„Dacă mănânci o lună de la penitenciar, dai colțul!” » Dănuț Lupu, despre condițiile de la Rahova: „Să mă ierte doamna Rodica, dar la Marriott era mai ieftin ...”