SPORTURI  »  TENIS  »  WTA

INDIAN WELLS. Mihaela Buzărnescu e OUT de la Indian Wells după un meci pierdut în 3 seturi

Articol de GSP - Publicat vineri, 09 martie 2018 09:05

Mihaela Buzărnescu, locul 38 WTA, a fost eliminată în turul I la Indian Wells, după ce a pierdut cu Jennifer Brady, locul 86 WTA, scor 6-3, 6-4, 6-2.

Buzărnescu a început ezitant meciul. A fost condusă cu 3-0, dar a revenit și a câștigat șase game-uri la rând, câștigând primul set.

Deși a început bine setul doi, conducând cu 2-0, Buzărnescu a fost egalată. Cele două jucătoare au mers cap la cap până la 4-4, când Brady a făcut break, a câștigat game-ul de serviciu și a trimis meciul în decisiv.

În setul al treilea, Brady a fost mai eficientă și mai agresivă decât Buzărnescu. A reușit două break-uri și s-a impus cu 6-2, asigurându-și calificarea în turul următor.

Simona Halep, Irina Begu și Sorana Cîrstea sunt româncele calificate în turul II la Indian Wells