SPORTURI  »  TENIS  »  WTA ROMA

FOTO Simona Halep, sperietură în meciul cu Danielle Collins » Căzătura care a amuțit întreaga audiență

Simona Halep (30 de ani, 21 WTA) s-a lovit la glezna dreaptă în primul set al meciului cu Danielle Rose Collins (28 de ani, 9 WTA), din turul secund al turneului de la Roma. +7   FOTO

Articol de GSP - Publicat miercuri, 11 mai 2022 23:05 / Actualizat joi, 12 mai 2022 00:40

Simona Halep (30 de ani, 21 WTA) s-a lovit la glezna dreaptă în primul set al meciului pierdut cu Danielle Rose Collins (28 de ani, 9 WTA) în turul secund al turneului de la Roma.

În primul set, la scorul de 4-3 pentru Collins, Simona a alergat spre o minge trimisă în cross de adversară. Halep a încercat să alunece pe zgură și să se așeze pe lovitura de forehand, dar s-a lovit la glezna dreaptă. A călcat strâmb și a căzut.

Stupoare în Spania » 6 jucători de tenis au fost condamnați pentru meciuri trucate
SPANIA

Simona Halep, sperietură în meciul cu Danielle Rose Collins

S-a ridicat cu dificultate, iar în primele momente a părut să acuze accidentarea. Inclusiv sportiva din Statele Unite ale Americii a fost îngrijorată, s-a apropiat de fileu și s-a interesat de starea Simonei.

+3 FOTO

Halep s-a îndreptat spre bancă, dar a simțit că poate continua. S-a scuturat de praf și a câștigat fără emoții game-ul.

Bianca Andreescu e în formă la Roma » Victorie rapidă în turul 2

Gabriela Ruse, eliminată de la Roma » A câștigat doar 3 game-uri cu Iga Swiatek

„Lampard” Popescu, primul plecat de la FCSB? » Până să vină oferta lui Becali, a bătut deja palma cu alt club din Superligă: „Suntem încântați, e un campion”

L-a disperat pe Hagi: „Ne despărțim, nu se mai poate! La câți bani îi dăm, trebuia să fie star”