SPORTURI  »  TENIS  »  US OPEN 2016

VEZI ONLINE US OPEN SIMONA HALEP-SERENA WILLIAMS. Cine transmite la TV sferturile de finală de la US OPEN

Simona Halep vs Serena Williams în sferturile de finală de la US Open 2016, foto: reuters

Articol de GSP - Publicat miercuri, 07 septembrie 2016 09:06

SIMONA HALEP o întâlnește pe SERENA WILLIAMS azi, de ora 02:00, ora României, în sferturile de finală de la US OPEN 2016, meciul fiind transmis la TV liveVIDEO de EUROSPORT și liveTEXT pe GSP.RO.

Unde se vede ONLINE meciul SIMONA HALEP- SERENA WILLIAMS

Meciul SIMONA HALEP vs SERENA WILLIAMS poate fi urmărit pe platforma Eurosport Player, începând cu ora 02:00, acolo unde sunt transmise LIVEVIDEO toate meciurile de la US Open 2016.

• SIMONA HALEP s-a calificat în sferturile de finală de la US OPEN 2016, după ce a trecut în optimi pe Carla Suarez-Navarro, în două seturi, scor 6-2, 7-5;
  • SERENA WILLIAMS s-a calificat în sferturile de finală de la US OPEN 2016, după ce a trecut ușor în optimi de Yaroslava Shvedova, scor 6-2, 6-3;

De șapte ori în "sferturi"

• SIMONA HALEP va juca miercuri pentru a șaptea oară în sferturile de finală ale unui turneu de Mare Șlem.

SIMONA HALEP a ajuns în această fază la Australian Open în 2014 și 2015, la Roland Garros în 2014, la Wimbledon în 2014 și 2016 și la US Open în 2015 și 2016.

SIMONA HALEP a reușit să depășească sferturile la Paris în 2014, când a ajuns până în finală, la Londra în 2014, când s-a oprit în semifinale, și la US Open 2015, cu un parcurs tot până în penultimul act.

6-3 este raportul dintre victoriile și înfrângerile la jucătoare de Top 20 în 2016, ultima înfrângere venind în luna martie, la Indian Wells