CUPA ROMANIEI  ·  TURUL 4

CUPA ROMÂNIEI // VIDEO+FOTO Știm toate echipele calificate în „șaisprezecimi”! Victorii pentru Rapid, Petrolul și U Cluj » Steaua eliminată în prelungiri de Chiajna

Miercuri, 11 Septembrie

Marți și miercuri s-au jucat meciurile din turul 4 al Cupei României și am aflat numele celor 18 echipe calificate în „șaisprezecimi”, fază în care vor intra în competiție și echipele din Liga 1.

  • Șaisprezecimile Cupei României se joacă în perioada 24-26 septembrie.

Rapid, Petrolul și U Cluj și-au respectat blazonul, calificându-se în faza următoare, în timp ce FC Argeș, echipa lui Nicolae Dică, a fost eliminată de Flacăra Horezu. Făurei, cu frații Nicoliță titulari, a eliminat-o pe Farul.

CSA Steaua a pierdut cu greu în prelungiri în fața Concordiei Chiajna, scor 1-2. „Roș-albaștrii” au deschis scorul în minutul 82 prin Răsdan, însă au fost egalați patru minute mai târziu după reușita fostului jucător al celor de la FCSB, Răzvan Grădinaru. Nica a dat lovitura în prelungiri, marcând în minutul 114.

Astăzi s-au mai calificat Csikszereda, CSM Reșița, Industria Gâlda, Metalul Buzău și Metaloglobus. Acestea s-au alăturat celor șapte echipe victorioase marți: UTA, Foresta Suceava, Ripensia Timișoara, CS Mioveni, Turris Tr. Măgurele, Sănătatea Cluj și FC U Craiova

Tragerea la sorți a șaisprezecimilor Cupei României va avea loc joi, de la ora 12:00. (Detalii AICI)

Rezultatele de marți

CSA Steaua - CONCORDIA CHIAJNA 1-2

  • Au marcat: Răsdan '78 / Grădinaru '86, A. Nica '116

ECHIPELE DE START:

Concordia: A. Costache - Dumitraș, Stănică, A. Albu (cpt.), V. Olteanu - Tîrcoveanu, L. Ion, R. Ivan - Grădinaru, Batin, Ivanovici
Rezerve: Greab - A. Georgescu, Fota, Bari, Hamzaoui, C. Matei, E. Nica 
Antrenor: Laurenţiu Diniţă 

Steaua: H. Iancu (cpt.) - M. Neagu, Bactăr, O. Morariu, A. Ilie - V. Bărbulescu -  Antohi, A. Neagoe, Băjenaru, F. Răsdan - Elek
Rezerve: Meilă - Enceanu, P. Capotă, Robu, V. Niţu, V. Niculae, C. Mihai 
Antrenor: Daniel Opriţa

+17 FOTO

Sportul Snagov - PETROLUL PLOIEȘTI 0-1

  • A marcat: Șaim '53

ECHIPELE DE START:

Snagov: Micle - Poştoarcă, G. Apostol, Mocioarcă, Turbatu, F. Lungu, Răileanu, Dorobanţu, I. Roşu, Cubleşan, A. Stoica (cpt.) 
Rezerve: O. Stanciu - Ristea, C. Novac, A. Rusu, Mirică, Stere, R. Bucur 
Antrenor: Viorel Dumitrescu 

Petrolul: R. Avram - A. Zaharia, Racu, Walace, A. Manolache - M. Mihăescu, Cioinac (cpt.) - M. Bratu, B. Gavrilă, Tudor Şaim - Ş. Blănaru 
Rezerve: Apostolachi - Ştefănescu, G. Deac, Ţicu, L. Marinescu, Gnabouyou, R. Enache 
Antrenor: Flavius Stoican

Sânmartin - U CLUJ 1-2

  • Au marcat: F. Pop '26 / Florescu '11, Taub '90+2

Echipa de start U Cluj: Tordai - Inacio, Kay, A. Crăciun, Taub - G. Florescu (cpt.), Dican - R. Takacs, Rafa Miranda, N. Pîrvulescu - A. Pop 
Rezerve: Gorcea - Gomes, Berci, Telcean, Ceitil, Goga, Burghele 
Antrenor: Adrian Falub

Cetate Rășnov - CSIKSZEREDA 0-1

  • A marcat: Kalman '118

CSM REȘIȚA - ASU Poli Timișoara 1-0

  • A marcat: Săulescu '37

ECHIPELE DE START: 

Reşiţa: Horvat - L. Acka, Vlădia, Velici, Vădrariu (cpt.), Săulescu, Danci, V. Cristea, Dat, M. Coman, Gab. Lazăr 
Rezerve: Fl. Toader - Lucică, Giurică, Rimovecz, Caragea, C. Poiană, Musteţa 
Antrenor: Leontin Doană 

ASU Poli: M. Contra - Cherecheş, Vidrăsan, Coadă, Schieb, Scutaru, F. Trip, Mera (cpt.), M. Axente, A. Ignea, C. Jurj 
Rezerve: Murariu - A. Ungureanu, B. Vasile, Piţigoi, Dros, C. Popescu, A. Lazăr 
Antrenor: Mugur Guşatu

FĂUREI - Farul Constanța 2-1

  • Au marcat: St. Nicoliță '44, Fl. Bălan '55 / Cruceru '15

ECHIPELE DE START: 

Făurei: A. Nicoliţă - S. Agache, Drezaliu, A. Niţă, B. Nicoliţă, F. Bălan, Roată, G. Dragomir, Percă, A. Puşcaşu, S. Nicoliţă (cpt.) 
Rezerve: M. Mocanu - Băicoianu, R. Zainea, V. Cîrnu, R. Enache, V. Apostol 
Antrenor: Ionel Balaban

Farul: C. Andrei - R. Zamfor, Cană, Antoche, D. Panait, D. Toma, Doumbia, Băciuţ, A. Cruceru, Hordouan, Halep 
Rezerve: Udeanu - Carabela, Nicola, Greu, Al. Bodea 
Antrenor: Ianis Zicu

FLACĂRA HOREZU - FC Argeș 2-1

  • Au marcat: Mansour '26, Munteanu '90 / Blejdea '86

ECHIPELE DE START: 

Horezu: D. Vlădoiu - Samson, Cip. Dinu, C. Munteanu (cpt.), Covaschi, Precup, R. Olteanu, A. Popa, Seb. Preda, G. Georgescu, Mansour 
Rezerve: D. Constantinescu - V. Bălan, Băzăchie, Sinescu, R. Nistor, G. Stănică, I. Nuţă 
Antrenor: Adrian Popa 

Argeş: Ducan - Dănescu, Turda (cpt.), Motroc, Moihedja, A. Panait, Brînzan, A. Popa, N. Popescu, Oancea, Buhăescu 
Rezerve: Agachi - Szecui, C. Barbu, Blejdea, Şerbănică, I. Oprescu 
Antrenor: Nicolae Dică

INDUSTRIA GALDA - Reghin 4-3

  • Au marcat: A. Cioară '4, '27, A. Costea '56, P. Munteanu '85 / Murar '25, D. Chirilă '55, Bujor 90+3

ECHIPELE DE START: 

Industria: C. Suciu - Schiau, Haiduc, Cioplântă, Petruse, Lupşan, A. Costea, Goronea, Lăcătuş, O. Truţă, Cioară 
Rezerve: Lepădat - Baghiu, P. Muntean, Puha, Gergely, Adam, Circov 
Antrenor: Paul Ciucă 

Reghin: Vlasa - Inţa, F. Pop, Merdariu, D. Chirilă - A. Luca, P. Luca - Murar, Covaciu, G. Chirilă - Bujor 
Rezerve: Bucin - A. Pop, L. Moldovan, Berki, Crişan, Horvath, Potor 
Antrenor: Răzvan Dan

METALUL BUZĂU - CSM Focșani 1-0

  • A marcat: Sava '96

ECHIPELE DE START: 

Metalul: C. Toader - Spătaru, Ş. Nedelcu, Ş. Păun, R. Oprea, S. Sava, M. Manea, C. Ispir (cpt.), I. Pădineanu, Alin Iacob, Bardaş 
Rezerve: S. Creţu - D. Mihai, G. Badea, R. Tănase, Visteanu, Grăjda 
Antrenor: Valentin Stan 

Focşani: G. Lazăr - S. Săpunaru, Burghiu, B. Panaite, D. Munteanu, M. Drăguţ, Paizan, Ş. Pădineanu, Ş. Lupu, Predoiu, C. Costin 
Rezerve: Dogaru - C. Mihai, R. Adăscăliţei, C. Petre, Gherghiceanu, Salaoru, Manu 
Antrenor: Marius Bratu

Tunari - METALOGLOBUS 0-2

  • Au marcat: Ciocâlteu '54, Cl. Herea '83

Tunari: Fulga - Oşca (cpt.), I. Drăgan, Barabaş, Ghinea, Fl. Iordache, Mih. Adăscăliţei, Vălimăreanu, Al. Neculai, Ghile, Val. Cristea
Rezerve: Gabor - Mir. Ivaşcu, Rz. Dogaru, Gab. Teodorescu, Arm. Gheorghe, Bg. Dima, Ciortan
Antrenor: Ştefan Odoroabă

Metaloglobus: Gavrilaş - C. Ionică, Sota Mino, L. Cazan, Stoianovici, F. Plămadă, Banu, Ghenovici (cpt.), Starîş, Ciocâlteu, Duminică 
Rezerve: R. Geantă - A. Coman, I. Ciubotaru, A. Lungu, R. Chiriac, Andr. Sava, C. Herea 
Antrenor: Marius Măldărăşanu

RAPID BUCUREȘTI - Dunărea Călărași 3-0

  • Au marcat: Sefer '3, Mallo '12, Crețu '82

ECHIPELE DE START:

Rapid: Drăghia (cpt.) - Băjan, A. Iacob, Mallo, Oanea, Jorza, R. Lazăr, Goge, Sefer, Pănoiu, Labeau
Rezerve: A. Tătaru - B. Manole, G. Creţu, A. Dulca, Dodoi, Roskopf
Antrenor: Daniel Pancu

Dunărea Călărași: Krell - A. Lopez, Zete, Mutu, Honciu (cpt.), R. Crişan, Bawab, A. Moise, Ozcan, A. Sîrbu, Matheus Dias
Rezerve: Calancea - Marrone, Ekollo, Preoteasa, Gliga, Ţenea, Căutis
Antrenor: Cristi Pustai

*Echipele scrise cu majuscule s-au calificat în „șaisprezecimi”

S-au jucat marți

Vedița Colonești - FC U CRAIOVA 1-2

  • Au marcat: R. Dalu '52 / Stoenac '82 pen., Dănănae '99

Echipa de start a Craiovei: Bodea - Negru, Dănănae, Gugu, Criștiu - Tănase, Pop - Raicea, Stoenac, Zimța - R. Răducanu

VIDEO AICI:

Crișul Chișineu Criș - UTA 1-3

  • Au marcat: Ember - pen. '14 / A. Ioniță '26, '60, V. Buhăcianu '80

FORESTA SUCEAVA - Aerostar Bacău 2-1

  • Au marcat: A. Pavel '48, Drugă 90+1 /  Copoț 30

Ghiroda - RIPENSIA TIMIȘOARA 1-3

  • Au marcat: Mancaș '34 / Lungu '48, Voinea '88, Popovici 90+1

Moreni - CS MIOVENI 1-2

  • Au marcat: Calofir '73 / Măzărache '25, Massaro '37

Popești Leordeni - TURRIS TR. MĂGURELE 1-2 (Detalii AICI)
 

  • Au marcat: A. Dincă '53 / Ciobanu '28, '41

SĂNĂTATEA CLUJ - Comuna Recea 3-1

  • Au marcat: Ceacă '33, D. Roman '68, R. Ciupe '84 / Mărieș '56

*Echipele scrise cu majuscule s-au calificat în „șaisprezecimi”

Vezi și:

OPINIE GSP » Pancu chiar este singur împotriva tuturor! Victor Vrînceanu: „Asta este problema Rapidului în acest moment”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!



Becali i-a dat Teodorei 1 milion de euro la nuntă. Cât a primit de la frații Ioan şi Victor Becali

Libertatea

Comentarii (71)

Muzzi Ciprian  •  12 Septembrie 2019, 07:48

Ciudat! parca nu departe de etapa faza trecuta din cupa acest baiat cu nume predestinat evolutiei si succesului ....parca incetata...nu stopata...contenita..nici...ah, da Oprita! deci, parca zicea (el si cativa sustinatori ai cheltuielii inutile a banului public!) ca ii asteapta pe FCSB,sa dea cu ei de pamant, sa ii urce pe garduri, fara frica...fara creier...fara alea alea?? de ce nu ati inceput frate cu coana Chiajna daca tot voiati fcsb?? ah , pentru ca sunteti o echipa de amatori care trebuie sa dispara! p.s. sa nu se bucure fcsb-istii, ca si ei trebuie sa dispara!

Mihai Munteanu  •  12 Septembrie 2019, 01:59

Clonele au viata scurta ...

dudelange_mon_amour  •  11 Septembrie 2019, 23:50

hehe, catalina & conturi clone nici n-a mai intrat dupa umilinta clonei

Vezi toate comentariile (71)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
11:00 Tenis, WTA

Turneul din Moscova

Digi 2
13:00 Tenis, WTA

Turneul din Luxemburg

Digi 4
16:00 Fotbal, Liga 2

Rapid București - Petrolul Ploiești

Digi 1, Telekom 1, Look Sport
19:30 Fotbal, Liga 2

Turris Oltul - UTA Arad

Digi 1, Telekom 1, Look Sport
Program TV complet

Liga 1