FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  FARUL - CFR CLUJ

FOTO Cartonaș ROȘU în minutul 3 din Farul - CFR Cluj » Hagi a „împietrit” pe bancă

Articol de GSP - Publicat miercuri, 07 decembrie 2022 20:48 / Actualizat miercuri, 07 decembrie 2022 20:56

Sebastian Andrei Borza (17 ani), fundașul stânga al Farului, a văzut cartonașul roșu în minutul 3 al meciului cu CFR Cluj, ultimul al grupei C din Cupa României Betano.

Farul și CFR Cluj, primele două clasate din Liga 1, se întâlnesc în meci decisiv și pentru calificarea în „sferturile” Cupei României. Tensiunea s-a simțit de la primele dueluri, minutul 3 aducând și un cartonaș roșu.

Borza, „ROȘU” în minutul 3 din Farul - CFR Cluj

Jean-Claude Billong (28 de ani), fundașul central al lui CFR Cluj, a ieșit bine din dispozitiv și a respins o minge, aproape de centrul terenului.

Borza a venit cu întârziere și l-a lovit sub genunchiul drept, deasupra zonei protejate de apărătoare.

+1 FOTO

„Centralul” Sebastian Colțescu nu a stat pe gânduri și i-a acordat direct cartonașul roșu.

Gică Hagi, managerul gazdelor, nu a protestat. A rămas „stană de piatră” timp de câteva zeci de secunde, apoi a încercat să reorganizeze din mers sistemul.

+1 FOTO

VIDEO. Dan Petrescu și-a ales favorita la Campionatul Mondial + Cine l-a dezamăgit: „Mă așteptam la mai mult de la ei”

Dinamo s-a trezit chiar când fotbalul se oprește: „Stăm 3 luni acasă! Zici că sunt pensionar...”

FOTO Prima grupă rezolvată în Cupa României Betano » Meci nebun între Slobozia și Dinamo: 6 goluri și 3 eliminări! Cine merge în sferturi